Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
28/07/2020 - 15:15

Gdzie szukać winnych ataku zarazy na nasz region. Sądeczanie biją się w piersi?

Wesela i brak przestrzegania przepisów sanitarnych to zdaniem sądeczan przyczyna wzrostu zachorowań na koronawirusa. Na weselach znajduje się 150 osób bez maseczek, również w sklepach nie każdy je stosuje, ludzie zaczęli lekceważyć chorobę - mowią mieszkańcy w naszej sondzie.

W powiecie nowosądeckim koronawirusa potwierdzono już u 538 osób, z czego 66 z nich wyzdrowiało. Wirus dotarł niemalże wszędzie. Ze względu na wykrycie zakażenia u trzech egzaminatorów, wczoraj zamknięty do odwołania został Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Chorych jest również kilku pracowników krakowskiego sanepidu. Jak duży wpływ na wzrost krzywej zachorowań ma organizacja wesel oraz nieprzestrzeganie przepisów sanitarnych? Zapytaliśmy o to sądeczan.

Zobacz także: Sanepid szuka gości w dwóch powiatach. Znowu było wesele z koronawirusem

Nie mam na to twardych danych, ale myślę, że bardzo duży - mówi jeden z mieszkańców

Z całą pewnością duży. Powinno się wprowadzić większe ograniczenia, chociażby takie jak były kiedyś, czyli do 50 osób - dodaje inny

Nie ma to dużego wpływu. Wesela nie są obowiązkowe, więc nie trzeba na nie chodzić- ripostuje kolejny rozmówca

Zobacz także: Wirus w sądeckiej Biedronce. Pracownicy w panice. Klientom nie powiedzieli?

Zdania są podzielone. Mimo że większość osób, uważa, iż wesela powodują wzrost zakażeń, znaleźli się również tacy, którzy twierdzą, że nie ma to żadnego wpływu na taki stan rzeczy. Więcej wypowiedzi w materiale filmowym. (MP)

wideo Daniel SzlagDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)