Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 25 stycznia. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
10/02/2021 - 08:45

Festiwal Biegowy w nowym miejscu i z nowościami. Biegi i coś jeszcze...

Festiwal Biegowy zostaje na Sądecczyźnie. Jego miejscem już nie będzie Krynica Zdrój lecz Dolina Popradu. Serce Festiwalu będzie biło w Piwnicznej Zdroju. Decyzję te ogłosił Zygmunt Berdychowski, prezes Zarządu Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa „Sądeczanin” podczas podpisania deklaracji z Nowym Sączem i samorządami Doliny Popradu oraz Fundacją Newag o współpracy przy organizacji 12. Festiwalu i kolejnych na Sądecczyźnie.

Założeniem tegorocznego i kolejnych wydarzeń Festiwalu Biegowego jest to, aby w niczym nie różnił się od tego, co znamy.

- Główna pętla, czyli bieg na 100 km będzie rozgrywany na tej samej trasie. Nie będziemy jedynie zbiegać do Krynicy Zdroju – mówi prezes Berdychowski, twórca tego wydarzenia. – Cała trasa będzie taka, jaką biegliśmy w ubiegłym roku i w latach wcześniejszych. Na tej pętli będą rozgrywane biegi na 64, 34 i 22 km. Różnica będzie taka, że meta i start na poszczególnych trasach będzie ulokowana w różnych miejscach. Będą one rozrzucone między Starym Sączem, Rytrem, Piwniczną i Nowym Sączem. Wszystkie pozostałe biegi będą rozrywane w oparciu o Stary i Nowy Sącz, Rytro i Piwniczną Zdrój.

Czytaj także: Fundacja Newag partnerem strategicznym Festiwalu Biegowego

Jak zapowiedział prezes Berdychowski głównym miejscem tego wydarzenia będzie Piwniczna Zdrój i tam też zostanie ulokowane główne miasteczko biegacza na Zawodziu. Festiwal Biegowy będzie żył też w pozostałych gminach, które podpisały deklarację o współpracy przy organizacji tego wydarzenia.

Termin Festiwalu Biegowego nie ulega zmianie. Jest to oczywiście wrzesień. W 2020 roku Festiwal Biegowy był w Polsce – w dobie pandemii największą imprezą biegową.

Czytaj także: Piwniczna Zdrój - biegowe serce Sądecczyzny [WIDEO]

Organizatorzy festiwalu dodają co roku kolejne nowe elementy, które są wartością dodaną tego olbrzymiego przedsięwzięcia.

- W tym roku chcielibyśmy zorganizować po raz pierwszy Festiwal Kulinarny w Piwnicznej Zdroju – dodał Zygmunt Berdychowski. – Chcielibyśmy także znacznie rozszerzyć strefę EXPO i zaprezentować znacznie szerzej kulturę ludową Sądecczyzny. (i.michalec@sadeczanin.info), fot. Organizator Festiwalu Biegowego.







Dziękujemy za przesłanie błędu