Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 lipca. Imieniny: Aureli, Malwiny, Zygfryda
21/01/2020 - 12:45

Ewakuacja w starosądeckiej szkole. Dwie osoby trafiły do szpitala [WIDEO]

Ktoś rozpylił gaz w jednej ze starosądeckich szkół. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali ewakuowani na zewnątrz. Dwie osoby zostały zabrane do szpitala. Policjanci ustalają, jak doszło do tego zdarzenia i kto jest jego sprawcą.

Dzisiaj kilkanaście minut przed godziną 12 sądeckie służby ratunkowe ruszyły do Starego Sącza. Jak się okazało, ktoś rozpylił gaz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przy ulicy Batorego.

- Dyrekcja placówki natychmiast podjęła decyzję o ewakuacji około 100 osób z budynku - informuje Aneta Izworska z sądeckiej policji.

Już po kilku minutach zaroiło się od służb. Przyjechały cztery karetki pogotowia, policja i straż pożarna. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dziesięciu uczniom. Dwóch z nich zostało przewiezionych do szpitala na badania.

Strażacy przewietrzyli pomieszczenia. Ich urządzenia do pomiaru gazów, nie wykazały niczego niepokojącego, dlatego około godziny 12.30 uczniowie i pracownicy szkoły wrócili do swoich zajęć.

Zobacz też Ewakuacja w sądeckiej "Budowlance". Dwie osoby trafiły do szpitala [ZDJĘCIA]

Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają, kto rozpylił w szkole gaz. Próbowaliśmy porozmawiać z dyrekcją szkoły, ale nie udało nam się. Dyrekcja w tej chwili jest zajęta rozmową telefoniczną z zaniepokojonymi całą sytuacją rodzicami uczniów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. R. Gajewski, Film K. Stachura

Ewakuacja w starosądeckiej szkole. Ktoś rozpylił w budynku gaz
Ktoś rozpylił gaz w jednej ze starosądeckich szkół. Wszyscy uczniowie i nauczyciele zostali ewakuowani na zewnątrz. Policjanci ustalają, jak doszło do tego zdarzenia.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)