Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 22 stycznia. Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
27/03/2017 - 09:30

Europejski Kongres Samorządów z mobilnym studiem Sądeczanina.info

Sesje plenarne, kilkadziesiąt debat, warsztaty i prezentacje poświęcone między innymi zagadnieniom związanym z gospodarką, innowacjami, finansami i środowiskiem - tak zapowiada się Europejski Kongres Samorządów, który właśnie wystartował w Krakowie. Wydarzenie relacjonują największe ogólnopolskie media, także serwis Sądeczanin.info.

To kolejna po Forum Ekonomicznym prestiżowa konferencja Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, która stanowi platformę wymiany poglądów oraz miejsce spotkań liderów samorządowych i elit regionalnych z przedstawicielami administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu. 

Europejski Kongres Samorządów, który w tym roku doczeka się już trzeciej edycji jest jedną z największych konferencji międzynarodowych w Europie. Kongres to 2 tys. gości z kraju i zagranicy:  samorządowców, przedstawicieli administracji państwowej, świata biznesu, kultury, organizacji pozarządowych, mediów z krajów Europy Środkowej i Wschodniej.  Do  Krakowa przyjechali marszałkowie województw, prezydenci największy polskich miast i ich odpowiednicy z zagranicy. Nad wszystkim czuwają wolontariusze. Oko naszego aparatu uchwyciło ostatnią odprawę. Czy wszystko zapięte już na ostatni guzik? 

Przez dwa dni, 27-28 marca, w  Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbywać się będą panele, rozmowy warsztaty, wykłady i prezentacje realizowane kilku ścieżkach tematycznych, wśród których ważne miejsce zajmą   „Finanse” oraz „Gospodarka”.

W kongresie uczestniczą szefowie wielkich spólek, i m.in.: Joanna Bensz, Wiceprezes Amerykańskiej Izby Handlowej w Polsce, Piotr Dzikiewicz, Prezes TUW-CUPRUM, Andrzej Kaczmarek, Prezes PSE Inwestycje S.A., Zbigniew Konieczek, Prezes Newag SA, Krzysztof Niemiec, Wiceprezes Track Tec SA, Piotr Piątosa, Prezes Comarch Healthcare, Rafał Soja, Prezes TAURON Sprzedaż sp. z o.o. oraz Kacper Winiarczyk, Dyrektor Generalny UBER

(ami). fot. A.M

Europejskie Forum Samorządów

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Dziękujemy za przesłanie błędu