Sobota, 20 kwietnia. Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha
11/09/2021 - 15:45

Emil Drabik zwycięzcą biegu na 36 km. Nie miał sobie równych

Bieg 7 Dolin na 36 km, który jest organizowany w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, powoli dobiega końca. Większość zawodników przekroczyło już linię mety. Najlepszy czas miał Emil Drabik.
Powoli dobiega końca Bieg 7 Dolin na 36 kilometrów organizowany w ramach Ultramaratonu Wyszehradzkiego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Linię mety przekroczyło już większość zawodników.

Jako pierwszy całą trasę przebiegł Emil Drabik. Zajęło mu to 2 godziny 55 minut i 24 sekundy. Jest to jedyny zawodnik, który pokonał cały dystans nie przekraczając trzech godzin.

- Jestem bardzo zadowolony z mojego biegu. Zająłem pierwsze miejsce na jednym z największych, a może nawet na największym festiwalu biegowym w Polsce. Trasa była bardzo wymagająca. Było aż 1500 metrów przewyższenia. Było się gdzie zmęczyć. Podbiegi były bardzo strome. Jestem bardzo zmęczony, ale radość ze zwycięstwa jest wielka. Jestem bardzo zadowolony – powiedział nam zwycięzca biegu na 36 km Emil Drabik.

Jeszcze nigdy nie udało mi się pokonać 36 km na zawodach. Jeszcze nigdy nie startowałem na takim dystansie z takim przewyższeniem. Jak na debiut to jestem bardzo zaskoczony, że tak dobrze mi poszło – dodaje.

Świetny czas (3 godziny 4 minuty 3 sekundy) miał także drugi zawodnik Dariusz Marek. Jako trzeci linię mety przekroczył Cezary Baliga, któremu pokonanie trasy zajęło 3 godziny 5 minut i 6 sekund.

Z kobiet na metę jako pierwsza wbiegła Sylwia Byrska, która osiągnęła czas: 3 godziny 46 minut i 10 sekund. Drugie miejsca zajęła Katarzyna Golba (3 godziny 49 minut 10 sekund), a trzecie Karolina Obstój (3 godziny 55 minut 43 sekundy).

Wszystkim zawodnikom gratulujemy! ([email protected] Film R. Gajewski)