Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
21/10/2020 - 11:40

Męcina pożegnała swojego pasterza. Parafianie chcą kupić respirator

Rodzina, przyjaciele, kapłani, a także wierni z Męciny i innych parafii, pożegnali dzisiaj śp. ks. Antoniego Pisia, który przez wiele lat był proboszczem w Męcinie. Kapłan przegrał nierówną walkę z koronawirusem.

Od początku pandemii koronawirusa, proboszcz z Męciny razem z wikariuszami dwukrotnie przebywał na kwarantannie z powodu kontaktu z osobą chorą, ale testy nie potwierdziły u kapłanów zakażenia koronawirusem. Niestety za trzecim razem było inaczej. Początkiem października ks. Antoni Piś dowiedział się, że jest zakażony koronawirusem. W nocy z 4 na 5 października jego stan znacznie się pogorszył, dlatego duchowny trafił do szpitala, gdzie został podłączony do respiratora. Niestety od samego początku stan jego zdrowia był bardzo ciężki. Lekarze robili co mogli, ale byli bezsilni. Kapłan zmarł 16 października nad ranem.

- Tak bardzo szkoda, że odszedł od nas wspaniały kapłan, nasz kochany proboszcz. Dziękujemy za jego dobroć. Niech Pan Bóg sowicie mu za wszystko wynagrodzi, a my będziemy pamiętać w modlitwie. Spoczywaj w pokoju – napisała Pani Maria z Męciny na jednym z portali społecznościowych.

Zobacz też„Był bardzo dobrym księdzem”. Wierni z Męciny pożegnali swojego proboszcza

Msza pogrzebowa za duszę zmarłego kapłana zostanie odprawiona w środę (21 października) o godz. 13 w kościele parafialnym w Męcinie. Po Eucharystii jego ciało zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Po śmierci ks. Antoniego Pisia, parafianie z Męciny wyszli z inicjatywą, aby zebrać pieniądze na zakup respiratora wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej. W ten sposób chcą okazać szacunek zmarłemu proboszczowi.

- Ks. Antoni Piś był osobą niezwykle skromną i pełną entuzjazmu dla wszelkich inicjatyw pomocowych, dlatego aby uczcić jego pamięć, warto wesprzeć zakup takiego sprzętu medycznego, z jakiego on sam korzystał podczas pobytu w szpitalu. 16 października 2020 r. nasz drogi proboszcz Antoni Piś przegrał walkę z wirusem COVID-19. Aby wyrazić wdzięczność za jego dobroć, zaangażowanie w sprawy lokalnej społeczności i wielką aktywność duszpasterską, chcemy ufundować respirator wraz z kardiomonitorem dla Szpitala w Limanowej - wyjaśniają parafianie z Męciny.

Zobacz też Ksiądz z Męciny pod respiratorem. Do szpitala trafił proboszcz parafii św. Rocha

Każdy może włączyć się w zbiórkę pieniędzy. Wystarczy tylko wpłacić dowolną kwotę na poniższą zrzutkę albo bezpośrednio na konto parafii, wpisując w tytule przelewu: "respirator dla Limanowej": BANK PKO S.A. Oddział Limanowa: 81 1240 5123 1111 0000 5190 6382. W zbiórkę pieniędzy można włączyć się także podczas dzisiejszego pogrzebu przekazując na tacę dowolną kwotę w kopercie z dopiskiem "respirator".

Czytaj dalej na kolejnej stronie...

Pogrzeb zmarłego ks. Pisia z Męciny
Rodzina, przyjaciele, kapłani, a także wierni z Męciny i innych parafii, pożegnają dzisiaj śp. ks. Antoniego Pisia, który przez wiele lat był proboszczem w Męcinie. Kapłan przegrał nierówną walkę z koronawirusem.


Dziękujemy za przesłanie błędu