Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 2 kwietnia. Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
20/08/2019 - 19:30

Dzienny Dom Seniora na plantach otwarty. Emeryci będą się aktywizować [FILM]

Sądeczanie będący już na emeryturze nareszcie mają w Nowym Sączu miejsce, gdzie mogą wspólnie i aktywnie spędzać czas, a także rozwijać swoje różne umiejętności i talenty. Znajduje się ono na plantach miejskich, przy ul. Jagiellońskiej 37, nieopodal Nowosądeckiej Małej Galerii.

To Dzienny Dom Seniora, który został dzisiaj uroczyście otwarty. Zabytkowy budynek został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób 60+. Opiekę i wsparcie znajdzie w nim 80 seniorów z Nowego Sącza. Uczestnikami projektu jest również ich 45 opiekunów.

Placówka została utworzona z myślą o osobach starszych, samotnych, a także niesamodzielnych powyżej sześćdziesiątego roku życia, ale takich, którzy nie muszą mieć zapewnionej całodobowej opieki.

Jedna z mieszkanek, która uczestniczy w tym projekcie patrzy na to przedsięwzięcie bardzo pozytywnie.

- Jest sala rehabilitacyjna, a to bardzo ważna sprawa dla osób starszych, jest sprzyjająca atmosfera - mówi.

Sygnalizuje jednak, aby władze miasta zadbały jeszcze o małą infrastrukturę przy budynku - ławki.

Osoby korzystające z usług ośrodka mają zapewniony dojazd, wsparcie oraz wyżywienie podczas pobytu. Uczestnicy projektu mogą skorzystać z usług opiekuńczo - pielęgnacyjnych oraz aktywizacyjno - usprawniających, przez 8 godzin dziennie, od poniedziałku do piątku. 

Pierwsza grupa seniorów, która w ramach pierwszego turnusu uczestniczy w zajęciach w Dziennym Domu Seniora liczy 30 osób powyżej 60. roku życia. Jest również 15 opiekunów. Następna rekrutacja planowana jest już w listopadzie, a kolejna w czerwcu 2020 roku. Każda z grup będzie mogła korzystać ze wsparcia przez okres dziewięciu miesięcy.

Utworzenie Dziennego Domu Seniora kosztuje ponad 2,8 mln zł. Miasto zapłaci z własnych środków ponad 162 tys. zł., zaś reszta funduszy to dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Pierwszy etap remontu, który prowadzony był od 8 stycznia do 21 lutego br. pochłonął ponad 253 tys. złotych.

[email protected], fot. sadeczanin.info.

Sądeczanie będący już na emeryturze nareszcie mają w Nowym Sączu miejsce, gdzie mogą wspólnie i aktywnie spędzać czas, a także rozwijać swoje różne umiejętności i talenty
Dzienny Dom Seniora, który został dzisiaj uroczyście otwarty. Zabytkowy budynek został wyremontowany i przystosowany do potrzeb osób 60+. Opiekę i wsparcie znajdzie w nim 80 seniorów z Nowego Sącza. Uczestnikami projektu jest również ich 45 opiekunów.


Dziękujemy za przesłanie błędu