Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 marca. Imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy
08/07/2022 - 11:45

Długo wyczekiwana inwestycja niemal gotowa. Miasto zmienia swoje oblicze [WIDEO]

W Gorlicach powstało zupełnie nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Obecnie trwają prace wykończeniowe, co oznacza, że wkrótce korzystać będą mogli z niego pierwsi ochotnicy. Mecze zaplanowane zostały już na sierpień.

W Nowym Sączu kibice i sportowcy czekają na budowę nowego stadionu ze sztuczną nawierzchnią. Według planów ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Przypomnijmy, że miasto otrzymało na inwestycję 4,5 mln zł dofinansowania z Polskiego Ładu. Docelowo ma w tym miejscu powstać cały kompleks sportowy.

To na co czekają sądeczanie, mają już niemal gotowe mieszkańcy Gorlic. Od listopada ubiegłego roku trwała przebudowa „Sahary”. Obiekt znajduje się na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Prace dobiegają końca.

Zgodnie z zapowiedziami, powstało zupełnie nowe, duże boisko o wymiarach 95x64 m. To jednak nie wszystko, bo podzielone zostało na dwa mniejsze pola (41x64 m). Dzięki temu będzie mogło korzystać z niego w tym samym czasie więcej osób.

- Budynek zaplecza boiska powstanie w systemie kontenerowym. Ponadto, wykonane zostaną nowe instalacje zewnętrzne wodno-kanalizacyjne oraz elektryczne, a także przebudowane zostanie oświetlenie – informował jeszcze przed rozpoczęciem inwestycji gorlicki magistrat.

Boisko prezentuje się bardzo okazale. Docelowo, otoczone będzie również piłkochwytami, co znacznie podniesie jego jakość. Z pewnością będzie przez wiele lat służyło mieszkańcom. Pierwsze mecze zaplanowane są na sierpień. ([email protected], fot.: UM Gorlice, wideo: UM Gorlice)

Groźny wypadek w Łomnicy. Samochód ciężarowy potrącił 14-letnią dziewczynkę
Niewiele brakowało, a w Łomnicy-Zdroju doszłoby do tragedii. Samochód ciężarowy potrącił 14-letnią dziewczynkę. Choć na początku wydawało się, że dziecku nic poważnego się nie stało, to po badaniach w szpitalu okazało się, że obrażenia są powyżej dni siedmiu, a to oznacza, że to zdarzenie zostanie zakwalifikowane jako wypadek, a nie kolizja.


Dziękujemy za przesłanie błędu