Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 8 maja. Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława
27/04/2019 - 21:20

Dlaczego wicepremier Beata Szydło zachwyca się sądeckimi pożyczkami? [WIDEO]

Członkowie Stowarzyszenia Kasa Wzajemnej Pomocy gościli podczas dzisiejszego 24. walnego zgromadzenia wyjątkową osobę – spotkała się z nimi sama wicepremier Beata Szydło. Polityk nie kryła podziwu dla przedsięwzięcia zainicjowanego przez prezesa Zygmunta Berdychowskiego. Skąd ten entuzjazm?

Zobacz też: To nie są pożyczki dla bogatych. To sądecki fenomen finansowy [WIDEO]

- Chcę pogratulować tej inicjatywy prezesowi i wszystkim państwu. Dlatego, że jesteście Stowarzyszeniem, które pokazuje jak można w sposób doskonały wykorzystać wzajemne wsparcie i kreatywność do tego, żeby wspierać się w tych najtrudniejszych momentach i żeby sobie pomagać – mówiła Beata Szydło do zgromadzonych w Domu św. Jacka na Jamnej członków Stowarzyszenia.

- Idea, ruch spółdzielczości, nawiązanie do najlepszych polskich tradycji współpracy, tych lokalnych inicjatyw jest potwierdzeniem tego, że już – jak to było powiedziane: blisko trzydziestu lat – państwa stowarzyszenie się rozwija i przynosi dobre efekty zarówno członkom. Wpływa również doskonale na rozwój lokalny i to wszystko, co dzieje się u nas w Małopolsce.

Zobacz też: Co łączy Jamną z bezkosztowymi pożyczkami? [WIDEO]

- Jest to ewenement na skalę kraju. Muszę państwu powiedzieć, że rzeczywiście jesteście organizacją, która może być stawiana jako przykład przedsiębiorczości, zaradności i tej – w dobrym pojęciu tego słowa – współpracy, która przekłada się na wzajemną pomoc, którą niosą sobie członkowie stowarzyszenia.

Beata Szydło podkreśliła wkład Stowarzyszenia na rzecz rozwoju całej lokalnej społeczności Małopolski. Jest przekonana, że rząd powinien i będzie wspierał podobne inicjatywy tak jak od początku wspierał oddolną aktywność społeczną. 

Szczegóły w materiale filmowym.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski

Partnerem przedsięwzięcia jest Województwo Małopolskie

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Daniel Szlag

XXIV WALNE ZGROMADZENIE CZŁONKÓW STOWARZYSZENIA KASA WZAJEMNEJ POMOCY
Fot.: ES


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020