Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 1 czerwca. Imieniny: Gracji, Jakuba, Konrada
26/06/2017 - 13:05

Dlaczego burmistrz Muszyny musiał dźwigać słodki ciężar?

Tegoroczny ranking Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego wygrała Muszyna. Burmistrz Jan Golba musiał dźwigać słodki ciężar, aż trzy dyplomy i…telewizor, bo rządzone przez niego uzdrowisko poszło jak burza w dorocznym rankingu Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego, dokonanej przez ekonomistów z sądeckiej PWSZ, zorganizowanej przez Fundację Sądecką. Muszyna stanęła na podium. Jaka jest recepta burmistrza na sukces?

Nawet najlepszy samorządowiec nie osiągnie sukcesu, jeśli nie ma w sobie odwagi w podejmowaniu decyzji i determinacji w realizowaniu przedsięwzięć.  

Odwagi mi nie brakuje w podejmowaniu różnego rodzaju wyzwań, ale bardzo ważna jest atmosfera, jaka panuje w danym mieście, czy gminie. To bardzo pomaga. W Muszynie mam sytuację komfortową, bo ściśle współpracujemy w radzie gminy, także z mieszkańcami i z pracownikami urzędu. Wszyscy się wspieramy i organizujemy wspólnie wiele przedsięwzięć. Dzięki temu możemy szybciej podejmować decyzje. Jest to zawsze łatwiejsze, jeśli decyzja jest społecznie aprobowana. Bo wtedy ludzie utożsamiają się z tym, co się robi. 

Z Janem Golbą rozmawia Agnieszka Michalik

  Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa MałopolskiegoDziękujemy za przesłanie błędu