Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
31/01/2018 - 09:40

Czytelnicy "Sądeczanina" wybrali swojego Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny!

Ostatnia już kategoria Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny jest rozstrzygnięta. Czytelnicy „Sądeczanina” wybrali swojego faworyta, jest nim Robert Ruchała.

Spośród wszystkich niemal 1800 głosów oddanych w sondzie aż 39% przypadło dla sądeckiego zawodnika, którego źródłowy styl walki to Brazylijskie Jiu-Jitsu. Był to niekwestionowany lider głosowania.

Zobacz: Czytelnicy "Sądeczanina" wybierają Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Robert Ruchała obecnie trenuje w klubie Grappling Kraków, ponieważ w tym mieście studiuje, a lokalnie związany jest z Fight House Nowy Sącz. Posiada niebieski pas BJJ, na mistrzostwach Polski w No-Gi Jiu-Jitsu w Tychach zdobył brązowy medal, a w Superpucharze był drugi. Wygrał XXIII ligę BJJ, w kolejnej edycji był trzeci. Ponadto zdobył pierwsze miejsce w zawodach mieszanych sztuk walki ALMMA.

Zwycięzca kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Sądecczyzny według czytelników „Sądeczanina” odbierze specjalną nagrodę podczas uroczystej gali w Hotelu Beskid, która odbędzie się już 2 lutego. Ponadto zawodnik Robert Ruchała jest w 15 finalistów walczących o główną nagrodę imprezy.

MŚ ([email protected]). Wideo: Krzysztof Stachura