Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
08/01/2024 - 13:20

Czy Iwona Grzebyk-Dulak zostanie burmistrzem Krynicy-Zdroju? Ogłosiła swój start w wyborach

Dr Iwona Grzebyk-Dulak, która na co dzień pracuje w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, a od pięciu lat jest również radną Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju, właśnie ogłosiła oficjalnie swój start w najbliższych wyborach samorządowych, w których będzie ubiegać się o stanowisko burmistrza miasta i gminy Krynica-Zdrój.

Dr Iwona Grzebyk-Dulak ma 47 lat i jest kryniczanką z urodzenia. Mieszka tu od zawsze (z przerwą na edukację). Problemy miasta i gminy są jej dobrze znane.

- To nie tylko moje ukochane miasto, ale także mojej rodziny. Wraz z mężem doczekaliśmy się dwójki wspaniałych dzieci - syn jest licealistą, a córka uczęszcza do szkoły podstawowej w Krynicy-Zdroju - dodaje. 

Z wykształcenia jest doktorem nauk społecznych. 10 lat temu z wyróżnieniem obroniła rozprawę doktorską, a Uniwersytet Śląski rekomendował ją do druku. Dzięki temu wydała książkę oraz naukowe publikacje, w tym także z zakresu zarządzania jakością w firmach. Skończyła również studia podyplomowe o kierunku public relations na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie oraz liczne kursy i szkolenia.

Pracowała jako wykładowca w Wydziale Studiów Politycznych WSB-NLU w Nowym Sączu oraz pełnomocnik ds. zarządzania jakością, wdrażając normy jakości ISO w prywatnej i państwowej firmie. Przez kilka lat była redaktorem naczelnym kwartalnika międzynarodowego stowarzyszenia służb mundurowych. Jest także oficerem policji, z wieloletnim doświadczeniem na stanowisku oficera prasowego. Obecnie kieruje Zespołem Kontroli, dzięki czemu nabyła sporą wiedzę z zakresu prawa. Ta praca w dużej mierze wpłynęła na jej działania społeczne poza służbą, związane z pomaganiem innym.


Od 5 lat jest również radną Rady Miejskiej w Krynicy-Zdroju i z dużym zaangażowaniem spełnia tę rolę. Prócz standardowych działań radnej, zaangażowała się w działalność Szlachetnej Paczki, zainicjowała akcję szycia maseczek w okresie pandemii, zakupu pojemnika w kształcie serca na nakrętki i ich zbierania dla piątki chorych dzieci oraz pomocy obywatelom Ukrainy, którzy osiedlili się w Krynicy zaraz po wybuchu wojny. Jest również prezesem Stowarzyszenia Rodzina Krynicka, które 6 stycznia 2024 roku zorganizowało Orszak Trzech Króli.

- Dodam, że zrealizowałam prawie wszystkie zobowiązania wyborcze, a przynajmniej o realizację wszystkich usilnie się starałam. Zresztą inicjatyw było znacznie więcej niż tylko te wymienione w ulotce, o czym każdy może przeczytać na moim profilu radnej na Facebooku. Całą moją wiedzę i doświadczenie, chciałabym teraz wykorzystać w pracy samorządowej - podkreśla dr Iwona Grzebyk-Dulak. 

Dlaczego postanowiła ubiegać się o stanowisko burmistrza Krynicy-Zdroju?

- Chcę przywrócić dialog i szacunek między mieszkańcami, radnymi a władzami gminy. Nie tylko ja doświadczyłam tego z jaką arogancją włodarze traktowali w tej kadencji kilku radnych. Od wielu mieszkańców oraz przedsiębiorców słyszałam, że podobnie potraktowano ich samych. W przeciągu ostatnich 5 lat byliśmy świadkami nieustających konfliktów obecnych władz (z pracownikami, rodzicami baletnic, sportowcami, przedsiębiorcami czy przedstawicielami samorządu). Taka sytuacja jest niedopuszczalna, dlatego tak bardzo zależy mi na powrocie do wartości, normalności i relacji opartych na szacunku. Zależy mi też na dobrej współpracy z sąsiadującą gminą Muszyna - wyjaśnia. 

- Jako burmistrz chciałabym łączyć, a nie dzielić. Wiem, że służba na rzecz naszej gminy powinna łączyć się z pokorą wobec jej mieszkańców. Pełnienie takiej funkcji stanowiłoby dla mnie zaszczyt, a jednocześnie okazję do wytężonej pracy na rzecz realizacji mojego programu. Przez lata pracy w samorządzie bardzo dobrze poznałam problemy gminy i bolączki mieszkańców, którymi chciałabym się zająć. Pełniąc funkcję radnej w wielu sprawach udowadniałam swoją skuteczność oraz wytrwałość i konsekwencję w dążeniu do celu, którym było spełnienie zobowiązań danym mieszkańcom - tłumaczy radna Iwona Grzebyk-Dulak. 


- Każdy kto mnie zna, wie doskonale, że dane innym słowo jest dla mnie niezwykle ważne. Z tego powodu realizacja zobowiązań była dla mnie kluczowa, więc nie poprzestawałam w działaniach. Na stanowisku burmistrza mogłabym zrobić dla mieszkańców znacznie więcej, wykorzystując całą swoją energię, wytrwałość i konsekwencję w działaniu. Moje doświadczenie zawodowe gwarantuje uczciwość, empatię, dobrą znajomość prawa i doświadczenie w zarządzaniu. Podejmowane przeze mnie działania pomocowe gwarantują troskę o innych. Moje wykształcenie i pełnione funkcje gwarantują otwartość na zmiany i ludzi, umiejętności komunikacyjne, dobrą znajomość zasad funkcjonowania samorządu terytorialnego i tematyki uzdrowiskowej, co będzie miało spore znaczenie dla właściwego zarządzania gminą. Mam wizję rozwoju gminy i konkretny program (a raczej plan działania).

To właśnie głosy mieszkańców, ich problemy i potrzeby, pozwoliły stworzyć listę przedsięwzięć i potrzeb, którymi należy się zająć w przeciągu najbliższych lat. Z wszystkich propozycji wybrałam te, które moim zdaniem da się zrealizować. Zamierzam być burmistrzem, który będzie blisko mieszkańców i ich spraw, nie zapominając nigdy o tym, że gmina "turystyką stoi", więc i o tę dziedzinę należy bardzo dbać. Moje bogate doświadczenie zawodowe i nabyte umiejętności, pozwalają sądzić, że będę w stanie sprostać wyzwaniom i obowiązkom stawianym urzędowi burmistrza. Ponad wszystko będę stawiać dobro mieszkańców naszej wspaniałej gminy, gdyż najważniejsze dla mnie – kobiety, jest empatia i szacunek do drugiego człowieka. Tylko mądrze i w zgodzie zarządzana gmina da nam wszystkim wspaniałe miejsce do życia - dodaje. ([email protected] Fot. Iwona Grzebyk-Dulak, Sławomir Kubas)Dziękujemy za przesłanie błędu