Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 marca. Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana
12/07/2022 - 15:40

Czy budowa obwodnicy Łącka, sprawi, że miejscowość wymrze? Wójt odpowiada

W studiu Sądeczanina wójt Jan Dziedzina, opowiada o inwestycjach drogowych w gminie Łącko. Mieszkańcy czekają na przebudowę skrzyżowania drogi powiatowej obok kościoła. Ostatnio gorącym tematem jest również budowa obwodnicy Łącka.

- Uważam, że ta obwodnica jest niezbędna – mówi wójt gminy Łącko, Jan Dziedzina. – W środku dnia czasem jest problem z włączeniem się do ruchu – argumentuje nasz rozmówca. Budowa obwodnicy miejscowości z pewnością zwiększy płynność ruchu w centrum.

- Wyniesienie ruchu poza centrum Łącka i Czerńca pewnie dla niektórych może nieść zagrożenie, czy nie ubędzie potencjalnych klientów w sklepach i punktach gastronomicznych – dodaje wójt gminy Łącko. Czy włodarz gminy nie boi się, że centrum Łącka opustoszeje, bo wszyscy kierowcy będą omijać miejscowość obwodnicą?

- Kwestia wymarcia miejscowości to często podnoszony argument – i nie chcę go bagatelizować. Ale zadam inne pytanie; to z jakich powodów ciągle powstają obwodnice innych miejscowości? – pyta wójt i dodaje, że kolejne pokolenia mogą nie wybaczyć nie skorzystania z tej szansy.

- Jeśli jest dzisiaj pięć minut i mamy szansę na inwestycję bardzo potrzebną również dla układu komunikacyjnego całego Subregionu Sądeckiego, to powinniśmy lobbować – w pozytywnym sensie – i szukać środków finansowych – tłumaczy wójt.

Jan Dziedzina podkreśla również, że główną ideą obwodnic jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego. Wójt Łącka przedstawia także argumenty, że miejscowość stanowi swego rodzaju mikrocentrum, które będzie tętniło życiem niezależnie od budowy odcinka drogi wojewódzkiej.

- Jeżeli my dziś nie wykorzystamy tej szansy, to obawiam się czy przypadkiem w przyszłości i to niedalekiej ktoś nie nazwie tego grzechem zaniechania – podsumowuje Jan Dziedzina.

Jeżeli mamy tego dziś nie wykorzystać to przypadkiem czy w przyszłości i to niedalekiej ktoś nie nazwie tego grzechem zaniechania

W studiu „Sądeczanina” wójt Jan Dziedzina, opowiada również o innych inwestycjach drogowych, realizowanych na terenie gminy Łącko. Szczegóły w materiale wideo. Rozmawiała Sylwia Siwulska (wideo: DS).Dziękujemy za przesłanie błędu