Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
05/03/2019 - 09:00

Co to jest? Na sądeckim osiedlu na Tłokach pojawiły się drewniane szkielety

Jest przełom w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Prace, które zostały wstrzymane jesienią ubiegłego roku są już wznowione. Jeśli wszystko pójdzie z planem, schronisko zostanie oddane do użytku na przełomie maja i czerwca.

Przypomnijmy, że jego budowa rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku, ale wkrótce po rozpoczęciu prac inwestycja stanęła, bo od decyzji pozwolenia na budowę schroniska zostało złożone odwołanie do wojewody małopolskiego.

- Wojewoda rozpatrzył odwołanie i nie zauważył żadnych nieprawidłowości. W związku z tym decyzja o wydaniu pozwolenia na budowę schroniska jest prawomocna – mówi Monika Zagórowska, z biura prasowego Urzędu Miasta w Nowym Sączu. - A ponieważ pogoda jest sprzyjająca, wykonawca może kontynuować prace budowlane.

Czytaj także: Teren przygotowany. Ale budowa schroniska dla zwierząt jeszcze nie ruszy

Schronisko będzie funkcjonowało w dzielnicy Tłoki. Buduje je konsorcjum firm ze Świniarska i z Gródka nad Dunajcem, które wygrało przetarg na to zadanie. Był to jedyny wykonawca, który chciał realizować to przedsięwzięcie.

Obecnie na działce miejskiej stawiane są drewniane szkielety boksów dla zwierząt. Inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”.

Schronisko będzie przyjmowało oraz zabezpieczało i przygotowywało do adopcji bezpańskie zwierzęta z terenu miasta Nowego Sącza. 

Schronienie i specjalistyczną opiekę weterynaryjną znajdzie tam 70 psów i 15 kotów.

Dla nich będą wybudowane między innymi zadaszone pomieszczenia, boksy z możliwością wyjścia na zewnątrz na kilkunastu metrowy wybieg. Dodatkowo zaprojektowano też wydzielone boksy dla izolacji psów agresywnych.

Przypomnijmy także, że sądeccy radni w ubiegłym roku, podczas lipcowej sesji do 1,3 miliona złotych, które było pierwotnie zarezerwowane na budowę schroniska dołożyli dodatkowo 110 tysięcy złotych.

Budowa schroniska pochłonie więc ponad 1,4 mln złotych (brutto). Powinno być gotowe na przełomie maja i czerwca. 

[email protected], fot. IM, Film Krzysztof Stachura.

Trwa budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt
Jest przełom w sprawie budowy schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu. Prace, które zostały wstrzymane jesienią ubiegłego roku są już wznowione. Jeśli wszystko pójdzie z planem, schronisko zostanie oddane do użytku na przełomie maja i czerwca.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)