Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
10/06/2024 - 16:00

Co będzie robił Leszek Zegzda na samorządowej emeryturze? Odpowiedź zaskakuje

16. edycja Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego już za nami. Dzięki ogromnej pracy badaczy z Wydziału Nauk Ekonomicznych Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu, poznaliśmy gminy i miasta, które najlepiej poradziły sobie w ubiegłym roku oraz te, którym poszło nieco gorzej. Uroczysta gala była także okazją do wysłuchania ciekawych rozmów, które prowadził Zygmunt Berdychowski.

Ocena Aktywności Gmin, która w tym roku odbyła się w restauracji “Stacja Wola” w Woli Kurowskiej, już za nami. To było prawdziwe święto samorządu, które zgromadziło wielu włodarzy gmin i miast, a także radnych i sołtysów z całego subregionu sądeckiego. Podczas uroczystej gali dowiedzieliśmy się, które samorządy najlepiej poradziły sobie w minionym roku, a którym poszło nieco gorzej.

Zobacz też Czy politycy są źli i należy się ich wystrzegać? Odpowiedzi padły na gali Oceny Aktywności Gmin 

Podczas gali nie zabrakło również bardzo interesujących rozmów, które prowadził pomysłodawca rankingu Zygmunt Berdychowski. Jednym z jego rozmówców był odchodzący na samorządową emeryturę Leszek Zegzda


Prowadzący rozmowę Zygmunt Berdychowski zapytał m.in. o to, jak się czuje człowiek, który odchodzi ze świata samorządowców, bo trzeba dodać, że Leszek Zegzda po wielu latach pracy w samorządzie w tym roku przeszedł na samorządową emeryturę. 

- Byłem w samorządzie już od 1990 roku. Trzeba wiedzieć, kiedy zejść ze sceny. Jest nowe pokolenie, jest konieczna zmiana, to są naturalne rzeczy. Jestem jeszcze pełen energii i szalonych pomysłów np. w sierpniu chce pojechać na rowerze do Santiago de Compostela. Ponadto mam jedenaścioro wnucząt. Wszystkie mieszkają w Nowym Sączu, a w wolnej chwili jeżdżę na rowerze po ścieżkach, do budowy których sam trochę się przyczyniłem. Jest po prostu pięknie, co tu wiele mówić – mówił Leszek Zegzda.


Zygmunt Berdychowski dopytywał również o inwestycje, które zrealizował w swojej samorządowej karierze Leszek Zegzda oraz o to która z nich wywołuje u niego mocniejsze bicie serca. 

- Naprawdę niezwykle ciężko wybrać. Ścieżki to jest absolutnie moja duma, bo dotyczą całej Sądecczyzny. One właśnie wtedy zostały wybudowane. Największą moją satysfakcją jest nowa siedziba nowosądeckiego muzeum okręgowego. Muzeum nie miało swojej siedziby od 1945 roku po wysadzeniu zamku królewskiego w Nowym Sączu i dopiero w ostatniej mojej kadencji udało się zakupić piękny budynek po banku na ulicy Jagiellońskiej i tam właśnie jest teraz piękna siedziba muzeum okręgowego. Do tego jeszcze dochodzi Miasteczko Galicyjskie, Sokół w Starym Sączu, starosądeckiego stawy… Jest tego trochę – podkreślał Leszek Zegzda.

Zachęcamy Was do obejrzenia całej rozmowy Zygmunta Berdychowskiego z Leszkiem Zegzdą. Całość w powyższym materiale filmowym. ([email protected] Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu