Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 24 listopada. Imieniny: Emmy, Flory, Romana
28/09/2020 - 09:40

Chełmiec: skargi na GOPS i wójta, alkohol i cmentarze. Sesja LIVE

Dzisiejsza sesja w Chełmcu zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Radni będą rozpatrywać skargi na Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, wójta, podyskutują o tym, gdzie będzie można a gdzie już kategorycznie nie spożywać alkohol. Jest też projekt dotyczący cmentarzy komunalnych. Która część dyskusji zdominuje obrady?

Jednym z punktów sesji będzie m.in. dyskusja o ograniczeniu możliwości spożywania alkoholu na placu między Aqua a Astro Centrum Chełmiec. O projekcie uchwały pisaliśmy szczegółowo w publikacji Radni pozwolili pić alkohol na Rynku, dziś się z tego wycofują

Radni pochylą się nad petycją mieszkańców Świniarska, którzy apelują o remont fragmentu gminnej drogi w tej miejscowości. Na sesję przygotowana została rekomendacja, by petycję uznać za zasadną i przeprowadzić utwardzenie wskazanego przez społeczność fragmentu drogi.

Zobacz też: Powiat wpompuje kolejne miliony w chełmieckie drogi. I to jeszcze w tym roku

Kolejny punkt sesji dotyczy skargi na działanie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – złożył ją członek rodziny mężczyzny, który odrzucił pomoc pracownic socjalnych. Wstępnie uznano skargę za bezzasadną. Tak samo została zakwalifikowana skarga mieszkańca z Kurowa, który zarzuca wójtowi gminy poświadczenie nieprawdy jeśli chodzi o sposób wydatkowania środków z budżetu sołeckiego w tej miejscowości.

O obu skargach napiszemy szerzej już po sesji, po tym jak radni podejmą ostateczne decyzje co do ich dalszego biegu.

Lwią część projektów uchwał stanowić dziś będą te, w których dokonywane będą zmiany z planie zagospodarowania przestrzennego gminy.

Dodatkowo radni uporządkują kwestie związane z funkcjonowaniem cmentarzy komunalnych w Paszynie i Rdziostowie. Chodzi o ujednolicenie regulaminów. ([email protected] , fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu