Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
06/11/2022 - 21:20

Ceny wciąż szybują w górę. Na co Sądeczanie wydają najwięcej? [WIDEO]

Opłaty? Jedzenie? A może ubrania? Zapytaliśmy podczas sondy ulicznej mieszkańców, na co wydają miesięcznie najwięcej pieniędzy. I choć mogłoby się wydawać, że odpowiedzi będą bardzo podobne, to nie brakowało też wyjątków. Posłuchajcie sami:

Ceny wciąż rosną

Rekordowa inflacja sprawia, że ceny w sklepach wciąż rosną. Coraz więcej płacimy także za rachunki. Wydaje się, że taki stan rzeczy będzie się utrzymywał. Nie mogą zatem dziwić głosy, że wiele osób martwi się czy w przyszłości da radę wiązać koniec z końcem.

Na co sądeczanie wydają najwięcej pieniędzy?

Na co jednak wydajemy w skali miesiąca najwięcej pieniędzy? Na to pytanie odpowiedzi mogą bardzo różne. Zadaliśmy je sądeczanom podczas sondy ulicznej. Mimo że niektóre się powtarzały, to nie brakowało także odmiennych głosów.

- Najwięcej wydaje na lekarstwa i jedzenie. Emerytury mam zaledwie 900 zł, więc na co mogę wydać? – mówi nam jedna z mieszkanek. – Najwięcej na żywność. To priorytet, bo bez tego nie ma życia. Na drugim miejscu są opłaty – uważa inna osoba. – Na paliwo do auta. Ze względu na to, że mam dwa samochody, to są to podwójne koszty – twierdzi mężczyzna. Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Rafał Gajewski, montaż: Mateusz Pogwizd)Dziękujemy za przesłanie błędu