Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
29/11/2023 - 15:50

Całkiem nowy wygląd sądeckiej “Dwójki”. Prezentuje się teraz bardzo okazale [WIDEO]

Termomodernizacja sprawiła, że kilka sądeckich szkół mocno w ostatnim czasie wypiękniało. Wśród nich znajduje się sądeckie II Liceum Ogólnokształcące. Szkoła, która cieszy się znakomitą renomą wygląda teraz bardzo efektownie. Zobaczcie sami:

Trwa ofensywa inwestycyjna w nowosądeckich szkołach. W kolejnych placówkach zakończono prace termomodernizacyjne oraz montaż instalacji fotowoltaicznej. Mowa tutaj  o Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, Zespole Szkół Elektryczno – Mechanicznych oraz Szkole Podstawowej nr 9. 

 Wyremontowane placówki odwiedził prezydent Ludomir Handzel. - Nowosądecka oświata to dla mnie priorytet. Dopiero w tej kadencji zaczęliśmy tego typu remonty w sądeckich szkołach – zaznacza.

Przez lata przyzwyczailiśmy się do wyglądu “Dwójki”. Od niedawna szkoła prezentuje się jednak całkowicie inaczej. Ta zasłużona dla miasta placówka mocno wypiękniała. Nie sposób tego nie zauważyć.

- Została wykonana elewacja szkoły, docieplono ściany oraz strop, w części mieszkalnej budynku zostały wymienione okna, została zmodernizowana instalacja centralnego ogrzewania i zamontowana instalacja fotowoltaiczna - wymienia Dorota Smaga, dyrektor szkoły.

- Od dnia, w którym zostałam dyrektorem szkoły, a więc od 2011 roku robiłam wszystko, co tylko było w mojej mocy, aby wyremontować elewację szkoły, która była brzydka, zniszczona i odstraszała przechodzące w pobliżu osoby. Bardzo cieszę się, że to się udało. Teraz nasza szkoła jest piękna nie tylko wewnątrz budynku, ale również na zewnątrz. Remont znacznie poprawił komfort pracy uczniów i nauczycieli. Wszyscy czekaliśmy na to od dawna - dodaje.  

Aby zobaczyć jak szkoła wygląda po termomodernizacji obejrzyjcie materiał filmowy. ([email protected], wideo: GN)

Projekt pn. "Poprawa efektywności energetycznej w nowosądeckich szkołach" jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko

Artykuł sponsorowanyDziękujemy za przesłanie błędu