Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
22/01/2020 - 10:10

Było uroczyście i wesoło. Nie zabrakło wspólnego kolędowania i wyróżnień [WIDEO]

Kolejny rok działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu dobiegł końca. W poniedziałek (20 stycznia) w siedzibie oddziału odbyło się spotkanie noworoczne, które było dobrą okazją do podsumowań.

- Był to rok bardzo bogaty w różne wydarzenia. Rok, który przyniósł nam wiele osiągnięć. Nasz oddział na dzień dzisiejszy liczy 1104 osoby. W ubiegłym roku zorganizowaliśmy dla około 8600 osób różne imprezy turystyczne, a zatem jest to dość znacząca działalność. W minionym roku obchodziliśmy 65-lecie Koła Przewodników, a w tym roku wkraczamy w 114 rok działalności oddziału PTTK „Beskid” – mówi Adam Sobczyk,prezes oddziału.

Warto dodać, że Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Beskid” w Nowym Sączu zostało Turystyczną Marką Roku 2018 podczas ubiegłorocznej gali „Oceny Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego” i Salonu Przemysłu Turystycznego, które odbyły się w czerwcu w Pijalni Głównej w Krynicy - Zdroju.

- Jest to dowód uznania dla działalności, którą prowadzimy. Zwłaszcza jeżeli chodzi o utrzymanie szlaków turystycznych, z których korzystają nie tylko sądeczanie, ale również goście, którzy przyjeżdżają do naszego regionu. Oddział nowosądecki znakuje przeszło 300 km szlaków w górach i są to szlaki zarówno turystyki rowerowej, narciarskiej, jak również górskiej – dodaje prezes Adam Sobczyk.

PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu promuje walory naszego regionu. Prowadzi szeroką działalność w zakresie zagospodarowania gór poprzez znakowanie szlaków turystycznych, narciarskich i rowerowych. Ponadto prowadzi schroniska turystyczne, popularyzuje turystykę górską i aktywny wypoczynek, organizuje turystykę narciarską, popularyzuje turystykę rowerową, żeglarską. Upowszechnia i organizuje turystykę wśród młodzieży szkolnej poprzez chociażby działalność Szkolnych Kół Krajoznawczo-Turystycznych.

Członkowie tej organizacji organizują również imprezy turystyczne z osobami niepełnosprawnymi, seniorami, promują i organizują turystykę familijną dla przedszkolaków, ich rodziców i dziadków, popularyzują taternictwo jaskiniowe. Sprawują opiekę nad zabytkami.

Spotkanie noworoczne było dobrą okazją do wyróżnienia osób szczególnie zasłużonych. Wśród nich znalazł się Wiesław Wcześny, który jest jednym z najstarszych członków PTTK Oddział „Beskid”. W dowód uznania za wieloletnią pracę na rzecz towarzystwa, otrzymał medal Polonia Minor, a także upominki z Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie oraz od prezydenta Nowego Sącza.

-  Do Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu zapisałem się 1 stycznia 1960 roku. Od 1978 roku byłem przewodniczącym komisji turystyki rowerowej. Wspólnie z moją komisją zorganizowałem 120 rajdów rowerowych – wspomina Wiesław Wcześny.

Podczas spotkania noworocznego za 50-letnią działalność w PTTK „Beskid w Nowym Sączu zostali wyróżnieni: Wacław Gutowski, który otrzymał Odznaką Honorową „Za Zasługi dla Turystyki”, a także Leszek Nowak, Piotr Piwowar i Maria Talaga. Z kolei za 25-letnią działalność w PTTK „Beskid” w Nowym Sączu zostali wyróżnieni: Edward Borek, Bożena Frey, Małgorzata Kotarba, Marek Kroczek, Bożena Ściurka, Maria Truchan, Józef Truchan, Paweł Truchan oraz Piotr Truchan.

Upominki otrzymali również: 3-letni Michał Truchan, Iwona Dyrek oraz Mariusz Szewczyk.

Spotkanie noworoczne umilił występ Zespołu Sądeczoki z Pałacu Młodzieży.

RG [email protected] Fot. R. Gajewski, Film K. Stachura

Spotkanie noworoczne PTTK Oddział "Beskid" w Nowym Sączu
Kolejny rok działalności Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Oddział „Beskid” w Nowym Sączu dobiegł końca. W poniedziałek (20 stycznia) w siedzibie oddziału odbyło się spotkanie noworoczne, które było dobrą okazją do podsumowań.Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu