Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
19/07/2023 - 13:15

Burza nad Parkiem Strzeleckim w Nowym Sączu! Radni ściągnęli tym filmem gromy

Choć wybory samorządowe odbędą się dopiero wiosną 2024 roku, to klimat zbliżającej się wielkimi krokami kampanii można już wyczuć. Ogromne emocje wywołało ostatnio nagranie radnych Michała Kądziołki i Wojciecha Piecha. Ich słowa o Parku Strzeleckim wywołały w sieci prawdziwą burzę. Jak rzeczywiście wyglądał proces rewitalizacji tego miejsca krok po kroku? Zebraliśmy wszystkie informacje w jednym miejscu.

Nagranie Michała Kądziołki i Wojciecha Piecha

Park Strzelecki w Nowym Sączu przeszedł w ostatnich latach zupełną metamorfozę. Powstał tutaj m.in. nowoczesny amfiteatr, w którym odbywają się różne wydarzenia kulturalne i sportowe. Zrewitalizowane zostało również jego otoczenie oraz pojawiły się parkingi. Miejsce zmienił się nie do poznania.

Czyja to jednak zasługa? Na portalach społecznościowych toczy się na ten temat żywiołowa dyskusja. Wszystko po filmie opublikowanym przez przewodniczącego klubu Prawa i Sprawiedliwości w sądeckiej radzie miasta - Michała Kądziołkę. Wystąpił wspólnie z radnym oraz byłym wiceprezydentem miasta - Wojciechem Piechem.

- Z pewnością pamiętacie, jak to miejsce wyglądało jeszcze kilka lat temu. Dzięki aktywnym działaniom ówczesnych władz miasta z panem wiceprezydentem Wojciechem Piechem, udało się pozyskać gigantyczne dofinansowanie. Dzięki temu to miejsce tak żyje i tak pięknie dziś wygląda - mówi Kądziołka.

- Finał wieńczy dzieło. W 2014 roku podjęto decyzję o przystąpieniu do prac projektowych dotyczących zrewitalizowania Parku Strzeleckiego, odzyskania go dla nowosądeczan. Po kilku latach prace projektowe się zakończyły, a w 2018 roku zdołaliśmy pozyskać, dzięki wielkiej pracy i wysiłkowi całego mojego zespołu, 30 milionów złotych dofinansowania. Cieszę się, że w tej kadencji, to nasze dzieło znalazło swoje zwieńczenie - dodał Wojciech Piech.

Rewitalizacja Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Te słowa wywołały prawdziwą burzę. Zwolennicy prezydenta Ludomira Handzla odpowiadali, że radni przypisują sobie obce zasługi, bo park powstał dzięki obecnym władzom Nowego Sącza.

O rewitalizacji tego miejsca pisaliśmy na naszym portalu od samego początku - począwszy od pierwszych planów, aż do wielkiego otwarcia inwestycji. Prześledźmy więc całość krok po kroku.

Przypomnijmy, że temat został podniesiony za prezydentury Ryszarda Nowaka. Rewitalizacja Parku Strzeleckiego miała się odbywać wspólnie z “Sądecką Wenecją (więcej TUTAJ oraz TUTAJ). 

- W trosce o racjonalność wydatkowania środków publicznych miasto, wobec urealniającego się planu budowy nowego amfiteatru z infrastrukturą towarzyszącą, powstrzymuje się przed wydatkowaniem środków na remont alejek w związku z planowanym pierwszym etapem realizacji inwestycji "Sądecka Wenecja". Projekt w części dotyczy rewitalizacji Parku Strzeleckiego - mówił “Sądeczaninowi” w 2016 roku Krzysztof Witkowski, rzecznik prezydenta Nowaka, odpowiadając na zarzuty czytelniczki o katastrofalnym stanie parku. (więcej TUTAJ).

Czytaj dalej na następnej stronieDziękujemy za przesłanie błędu