Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 6 sierpnia. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
26/07/2020 - 17:05

Bójka "kiboli" zablokowała ruch na autostradzie A4. Policja szuka świadków

Instynkt samozachowawczy jest ponoć jednym z najsilniejszych z tych, które kierują ludzkim zachowaniem. Takiego instynktu zabrakło chyba grupie pseudo kibiców, którzy wczoraj, 25 lipca po godzinie 15 zablokowali ruch na autostradzie A4 na wysokości Wieliczki. „Kibole” urządzili sobie tu regularną bitkę.

Jak nas poinformował st. sierż. Mateusz Drwal z Komendy Wojewódzkiej Policji  w Krakowie pierwsze zgłoszenie w tej sprawie policja otrzymała o godzinie 15.15. Kwadrans później na miejscu był już pierwszy patrol policji. Ale za to po kibicach nie było ani śladu a ruch odbywał się już płynnie.

Zobacz też: Policja ostrzega przed oszustwami na bon turystyczny 
Co dalej? Jako, że na autostradzie monitoring jest tylko w okolicy MOP-ów, czyli Miejsc Obsługi Podróżnych policja przebieg zamieszania ustalać będzie na podstawie filmów nadesłanych przez świadków zdarzenia na policję i tych krążących już w Internecie. – Na razie nie utożsamiamy ich z żadnym z klubów sportowych, ale ustalamy ich tożsamość – zaznacza Drwal. Bitka musiała trwać bardzo krótko, ale za to ze wstępnych szacunków ustalono, że brało w niej udział kilkadziesiąt osób. Jako pierwszy filmik ze zdarzenia udostępnił na Twitterze Patryk Tomczyk piłkarz Sokoła Maszkienice określając je mianem "ustawki".

Policja apeluje do świadków o pomoc w ich namierzeniu. To ważne bo swoim zachowaniem narazili na bezpieczeństwo nie tylko siebie, ale również innych osób, które korzystały w tym czasie z autostrady.

ES [email protected] Fot.: TwitterDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)