Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 2 czerwca. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
21/02/2022 - 10:45

Będzie większy stadion. Sądeczanie oceniają decyzję Rady Miasta [WIDEO]

Podczas ostatniej sesji Rada Miasta podjęła decyzję, że nowy stadion Sandecji będzie liczył ponad 8 tysięcy miejsc. Wywołało, to w całym mieście dużą dyskusję. Co o inwestycji myślą sądeczanie? Zapytaliśmy ich podczas sondy ulicznej.

Według początkowych planów nowy stadion Sandecji miał liczyć 4,5 tys. miejsc. Są one już jednak nieaktualne. Rada Miasta zdecydowała podczas ostatniej sesji, że obiekt przy ul. Kilińskiego będzie zamkniętą bryłą, a jego pojemność wyniesie ponad 8 tysięcy.

To na pewno znakomita informacja dla wszystkich kibiców „Biało-czarnych”. Jeszcze przed sesją wysłali do wszystkich radnych pismo argumentujące, dlaczego taki stadion powinien powstać. Jego łączny koszt to 75 milionów złotych. Pojawiają się jednak również głosy, że to inwestycja niezbyt konieczna. O jej ocenę poprosiliśmy sądeczan podczas sondy.

- Uważam że stadion jest potrzebny, ale może nie na tak dużą skalę. Dobrym pomysłem byłoby wybudowanie jakiejś hali sportowej, gdzie odbywałyby się zajęcia dla młodzieży i dorosłych. Coś takiego ma większe zastosowanie dla mieszkańców – mówi nasza rozmówczyni.

- Nie wiem skąd się wzięły na to pieniądze. Wcześniej trudno było znaleźć 35 milionów, a teraz się pojawia 75 – dodaje kolejna. – Nie za bardzo się interesuję piłką nożną, ale stadiony są potrzebne w każdym mieście. Na pewno przyciągnie inwestorów, a na meczach miasto będzie zarabiało – twierdzi inna osoba.

Wszystkie wypowiedzi znajdują się w materiale filmowym. ([email protected], wideo: Daniel Szlag)

Dziękujemy za przesłanie błędu