Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lipca. Imieniny: Aureliusza, Natalii, Rudolfa
01/08/2020 - 14:50

Basen nad Łubinką w Nowym Sączu nareszcie otwarty!

Sądeczanie mogą od dzisiaj korzystać z otwartego, zmodernizowanego basenu nad Łubinką przy ul. Zdrojowej. To zupełnie inny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy. Poświęcił go prałat Bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz, a otworzył prezydent Ludomir Handzel. Potem wraz z radnymi i mieszkańcami wskoczył do wody.

Władze miasta uruchomiły rekreacyjny kompleks w porozumieniu z powiatowym inspektorem sanitarnym w Nowym Sączu. Obiekt zaczyna funkcjonować w dobie pandemii koronawirusa. Dzisiaj został na Sądecczyźnie pobity rekord nowych, potwierdzonych zakażeń.

Przed wejściem na teren basenu czekała dzisiaj grupa sądeczan. W związku z pandemią z obiektu może korzystać maksymalnie 300 osób.

- Na taki obiekt czekałam – mówi Anita Krogulska, która przyszła dzisiaj na basen z mężem i dwiema córkami Zosią i Justynką – Od kilku dni szykowałam się, by tu przyjść. Nie mogłam doczekać się otwarcia. Widać, że w Nowym Sączu coś się dzieje. Najpierw zostało otwarte małe „chlapowisko” przy ul. Nadbrzeżnej, teraz basen. Bardzo się cieszę. Nie trzeba jeździć do Piwnicznej Zdroju czy Muszyny, aby się wykapać. Takiego obiektu brakowało w mieście. Tutaj można przyjść z dziećmi, popływać, wypocząć. Świetna sprawa.

Inny sądeczanin – pan Jacek uważa również, że mieszkańcy nareszcie doczekali się fajnego miejsca, w którym będą mogli się relaksować.

- Przyszłam tutaj z dwoma wnukami, którzy byli spragnieni kąpieli. Do tej pory takiego miejsca nie było, chyba, że nad Kamienicą. Pamiętam, jak wyglądał ten basen przed kapitalnym remontem. Kiedy był tutaj stary basen, przychodziłam tu z ze starszą wnuczką – mówi Barbara Ziaja.  

Czytaj także: Nowy Sącz: w wakacje będziemy kąpali się w nowym basenie? Są szanse!

Na terenie zmodernizowanego obiektu znajduje się duży basen, w którym wydzielone są trzy tory do pływania, jest też część płytsza z zamontowanymi urządzeniami wodnymi dla dzieci.

Jest także maleńki brodzik dla najmłodszych milusińskich, prysznice, przebieralnie, toalety. Część basenowa otoczona jest sporym terenem trawiastym, na którym można rozłożyć koc, czy leżaki. Funkcjonuje mała gastronomia.

Przebudowa kompleksu kosztowała ok 6 mln zł i była to jedna z obietnic wyborczych prezydent Ludomira Handzla.

- Cieszę się, że kawałek Nowego Sącza wypiękniał – powiedział prezydent. – Mieszkańcy będą mieli gdzie spędzać wolny czas.

Modernizacje zdewastowanego obiektu przy ul. Zdrojowej przeprowadziła sądecka firma Erbet.

Administruje nim Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Sączu.

- Cieszę się, że udało się w te wakacje uruchomić kompleks – mówi Marcin Rojna, dyrektor MOSiR w Nowym Sączu. – Woda w basenie jest podgrzewana, bo posiadamy baterie słoneczne. Dzisiaj woda w basenie ma 28 stopni. Są leżaki do wypożyczenia.

Obiekt otwarty jest siedem dni w tygodniu od godz. 10 do 18. Bezpieczeństwa kapiących się osób pilnuje dwóch ratowników.

Cennik basenu:

Wejście na 2 godziny: bilet normalny 15 zł - z Kartą Nowosądeczanina 10 zł, bilet ulgowy 10 zł - Z KN 6 zł
Wejście na 3 godziny: bilet normalny 20 zł - z KN 12 zł, bilet ulgowy 15 zł - Z KN 10 zł
Wejście bez limitu czasu: bilet normalny 30 zł - z KN 20 zł, bilet ulgowy 20 zł - Z KN 12 zł
Dzieci do lat 3 wejście gratis

i.michalec@sadeczanin.info, fot. IM.

Nowy Sącz: zmodernizowany basen nad Łubinką otwarty!
Sądeczanie mogą od dzisiaj korzystać z otwartego, zmodernizowanego basenu nad Łubinką przy ul. Zdrojowej. To zupełnie inny obiekt rekreacyjno-wypoczynkowy. Poświęcił go prałat Bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz, a otworzył prezydent Ludomir Handzel. Potem wraz z radnymi i mieszkańcami wskoczył do wody.


Dziękujemy za przesłanie błędu