Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
13/01/2021 - 16:30

Atak zimy na Sądecczyznę. To dopiero początek. Będzie jeszcze gorzej

No i wreszcie mamy prawdziwą zimę Najpierw zaatakowała mrozem, teraz białym puchem, które nie przestaje sypać. Czy Sądecczyznę dotkną zapowiadane śnieżyce? Na razie mamy bajkowe klimaty.

Najpierw mieliśmy tylko mróz, teraz wreszcie zabieliło się w Nowym Sączu. Wedle zapowiedzi IMGW, padać będzie przede wszystkim we wschodniej części kraju.  Może u nas dzisiaj spaść nawet 10 centymetrów śniegu.  Dla południa kraju IMGW wydała ostrzeżenie przed intensywnymi opadami.  Sypie na trasie z Nowego Sącza do Krynicy.

Czytaj też Oddech „bestii ze Wschodu” na Sądecczyźnie. Czy będzie zimno jak na Syberii ? 

Do tego idą zawieje i zamiecie śnieżne.  - W obszarach podgórskich powieje wiatr z prędkością do 70 km na godzinę, a w Tatrach do 75 kilometrów - ostrzegają synoptycy.    

Czytaj też Tak wykurzamy turystów z Sądecczyzny. Internet grzeje się od komentarzy    

Uważajcie na drogach. Jest bardzo niebezpiecznie. Tworzą sią korki. Tak wygląda droga na trasa z Nowego Sącza do Brzeska w okolicach Kurowa z kamer Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Po alertach śniegowych dla południowej Polski,  w kolejnych dniach prognozowane są w nocy spadki temperatury poniżej  minus 20 stopni.  C nocami we wschodniej i południowej części kraju. ([email protected])                                                                                                                                                   

Drogi w Nowym Sączu 13 stycznia 2021 roku
Drogi w Nowym Sączu 13 stycznia 2021 roku. Maksymalna prędkość, nawet w centrum, to 40 km/h. Fot. TK
Dziękujemy za przesłanie błędu