Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 1 marca. Imieniny: Albina, Antoniny, Radosławy
11/07/2017 - 19:35

Aktor Jerzy Schejbal: gorzkie słowa o sądeckich, niszczejących kamienicach

Profesor nauk teatralnych, znany i lubiany aktor, Jerzy Schejbal, rocznik 46 Nowy Sącz był jedną z gwiazd przedstawienia „Sandecjana” wystawionego na rynku z okazji Imienin Miasta. I choć jest przekonany, że Nowego Sącza nie trzeba reklamować - wszyscy znają to miejsce jako zagłębie milionerów i serce gór – to nie ukrywa, że są w Nowym Sączu miejsca, na widok których po prostu mu żal. Chodzi o popadające w ruinę sądeckie kamienice.

Zobacz też: Majka Jeżowska: Śpiewałam na bigbitowych mszach w kościele św. Kazimierza

W rozmowie z TV Sadeczanin aktor podkreśla z dumą, że jego ojciec był kolejarzem, z ogromnym sentymentem mówi o miejscach zapamiętanych z dzieciństwa. Jednocześnie  nie krygując się wcale apeluje do władz miasta, by jak najszybciej przywrócić świetność zabytkowej zabudowie.

Zobacz też: Katarzyna Zielińska o Nowym Sączu: Jagiellońska zawsze mi się kojarzyła z supermodnymi zakupami [FILM]

Jako przykład tego, co już niedługo może przepaść bezpowrotnie wskazuje miejsce, które zna każdy sądeczanin – niszczejącą z roku na rok Willę Marya, miejsce ściśle związane z jedną z największych sądeckich i nie tylko osobowości, czyli Władysławem Barbackim.

Zobacz też: Katarzyna Ucherska: gdzie aktorka randkowała w Nowym Sączu i uczyła się do matury z matematyki? [FILM]

Jak aktor postrzega swoje ukochane miasto dzieciństwa? Co jeszcze według Jerzego Schejbala trzeba tu zmienić? Dlaczego Nowego Sącza nie można nie kochać? Obejrzyjcie naszą rozmowę.

ES [email protected] Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu