Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
07/09/2019 - 20:45

Agropromocja 2019: znów wszystkie cuda w jednym miejscu [WIDEO]

Pierwszy dzień 29. Międzynarodowej Wystawy Rolniczej „Agropromocja” pokazał po raz kolejny, że nie bez powodu impreza ta określana jest mianem największego takiego przedsięwzięcia w Małopolsce. Nawojowa znów zamieniła się w stolicę rolnictwa.

Czegóż tu nie ma? Chyba tylu zasobnych kieszeni by móc zaopatrzyć się we wszystko to, co nam wpadło w oko i posmakowało. Inna rzecz, że każdy kto chce zwać się rolnikiem musi się tu zjawić choćby po to, by wiedzieć co w branży rolniczej piszczy. A piszczy bardzo wiele: nowoczesne maszyny, nowoczesne i ekologiczne technologie.

Zobacz też: „Agropromocja” – Nawojowa już po raz 29 zmieni się w stolicę rolnictwa

Nigdzie indziej nie ma takiej różnorodności związanej z hodowlą zwierząt gospodarskich (od egzotycznego drobiu po nasze ukochane swojskie kury, od owiec przez alpaki po kozy, które na co dzień widzimy tylko na obrazkach) i możliwości podyskutowania na jej temat jak właśnie w Nawojowej. Podobnie jest jeśli chodzi o branże związaną z paszami, zbożami jak również roślinami owocowymi przez wracające do łask zioła po te, które maja za zadanie tylko cieszyć nasze oko.

Musimy wspomnieć o naszych niezawodnych Kołach Gospodyń Wiejskich, które jak co roku rącza wszystkich pysznościami naszej regionalnej kuchni. Są równie niezawodni producenci, którzy w końcu mogą sprzedawać swoje produkty bez żadnych ograniczeń prawnych. Ale o tym w osobnym materiale.

Dlaczego Agropromocja cieszy się z roku na rok tak rosnącą popularnością? Zapraszamy do obejrzenia stoisk, bo już z dawien dawna mówi się, że obraz przemawia mocniej od słowa, nawet tego pisanego.

ES e.stachura@sadeczanin.info Film: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021