Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
09/09/2018 - 19:05

Agropromocja 2018 w obiektywie portalu Sądeczanin.info

Dwudziesta ósma Agropromocja 2018 w Nawojowej już za nami. Czy była rekordowa? Organizatorzy tej gigantycznej imprezy szacują, że w tym roku wystawę rolniczą odwiedziło kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Małopolski. I chyba nikt nie wyjeżdżał z Nawojowej bez nawet drobnego zakupu.

Miłośnicy ogrodnictwa i działkowicze bardzo chętnie przyjeżdżają na wystawę, bo zawsze mogą na niej kupić różne wyhodowane nowości. A to rośliny cebulowe, a to rośliny ozdobne, krzewy oraz drzewka ozdobne i owocowe.

W tym roku oferta była wyjątkowo bogata. Zapewniło ją kilkuset wystawców. Stoisk rozstawionych na terach wystawowych było naprawdę dużo. Oglądający i kupujący oblegali je przez dwa dni, od rana do wieczora.

Jak zawsze furorę robiły, zwłaszcza wśród najmłodszych zwierzęta wystawowe. Były one prezentowane w sektorze, który organizatorzy wyznaczają dla wystawców zwierząt od lat. W tym roku można było pogłaskać przepiękne alpaki. Niektórzy się nawet do nich przytulali. W boksach prezentowały się owce i barany różnych ras, kozy, wiele gatunków kur, królików, gołębi. Był paw, papugi i szynszyle.

Długie kolejki ustawiały się do stoisk, gdzie milusińscy otrzymywali balony, a także do stoisk z przeróżnymi roślinami, pachnącym tradycyjnym chlebem, domowym smalcem, sokami, miodami, rumianymi owocami, wędzonymi wędlinami i wyrobami mleczarskimi. Masa oglądających przewinęła się też przez tą część wystawy, gdzie prezentowane były różnego rodzaju maszyny rolnicze, środki ochrony roślin, nowoczesne piece grzewcze i materiały budowlane.

Nieodłączną częścią tegorocznej Agropromocji, jak zawsze były konkursy oraz wystawy. Jury oceniało wystawione do konkursów zwierzęta i ptaki, a także potrawy i produkty regionalne. Posypały się wyróżnienia i nagrody dla wystawców i mistrzów kulinariów.

A my spojrzeliśmy na tegoroczną Agropromocję troszkę od "kuchni". Co działo się na terenach wystawowych?

[email protected], Fot. IM.

Agropromocja 2018 przeszła do historii
Agropromocja 2018 przeszła do historii


Dziękujemy za przesłanie błędu