Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
12/05/2022 - 07:20

4. Sądeckie Targi Książki i spotkania autorskie [PROGRAM]

Sądeckie Targi Książki, organizowane przez Fundację Sądecką to wyjątkowy czas dla miłośników książki, którą można wziąć do ręki, chłonąć jej zawartość, przewracając strona po stronie. Czwarta edycja tego prestiżowego, czytelniczego wydarzenia będzie miała miejsce już w ten weekend w auli Wyższej Szkoły Biznesu-NLU w Nowym Sączu. 14 i 15 maja to tam znajdziesz książkowe nowości, bestsellery, to tam można będzie się spotkać z ich autorami. Już zapraszamy na ciekawe spotkania autorskie. Naprawdę warto będzie przyjść. Patronat honorowy nad 4. Sądeckimi Targami Książki sprawuje prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Spotkania autorskie podczas targów cieszą się zawsze ogromnym zainteresowaniem Czytelników. Prosimy, aby już sobie rezerwować na nie czas. Można będzie posłuchać ciekawych rozmów, a po ich zakończeniu porozmawiać z takim czy innym autorem, otrzymać cenny wpis do książki lub autograf.

W poprzednich edycjach targów naszymi gośćmi podczas spotkań autorskich byli m.in. Antoni Kroh, dwukrotny laureat Nagrody im. ks. prof. Bolesława Kumora, Rafał Skąpski, były wiceminister kultury czy Leszek Mazan, wyjątkowa osobowość, dziennikarz, szwejkolog, prezes Partii Łysych, autor i współautor ponad trzydziestu książek, felietonista miesięcznika „Sądeczanin”

Podczas 4. Sądeckich Targów Książki, jeśli chodzi o spotkania autorskie szykuje się równie prawdziwa uczta.

W tym roku w spotkaniach autorskich wezmą udział: Rafał Skąpski, red. Dorota Kania (jedna z najbardziej wpływowych osób na rynku polskich mediów. Jest współautorką cyklu bestsellerowych książek "Resortowe dzieci", które pisała wraz z Jerzym TargalskimMaciejem Maroszem), Magdalena Szefernaker, autorka książki „Mama na obcasach”, Aleksandra Tyl, autorka poczytnych powieści między innymi „Zgodne małżeństwo”, a także Beata Pawlikowska, podróżniczka, pisarka, dziennikarka, tłumaczka, fotografka ze swoją ostatnią książką "Szczęśliwe związki", również Anna Totoń, Antoni Kroh, poeta Robert Drobysz. Będziemy także rozmawiali z poetami Łąckiego Klubu Literackiego

4. Sądeckie Targi Książki rozpoczynają się w sobotę oraz w niedzielę (14 i 15 maja) o godz. 11 w Wyższej Szkole Biznesu-NLU w Nowym Sączu (ul. Zielona 27 – budynek C).

Gościć będziemy wielu wystawców z całej Polski.  Do Nowego Sącza przyjadą z szeroka ofertą wydawniczą dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przed i po spotkaniach autorskich będą do nabycia książki między innymi na stoisku portalu i miesięcznika „Sądeczanin”.

Podczas tragów warto będzie się też zatrzymać na dłużej tam, gdzie będzie się znajdowało stoisko Sądeckiej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej - TUTAJ. Można będzie wziąć udział między innymi w ciekawych warsztatach robienia zakładek, filcowania i innych zajęciach manualnych. W wyznaczonych godzinach na uczestników czekać będą też różnorodne aktywności i zajęcia.

Organizator 4. Sądeckich Targów Książki zastrzega, że w programie tego wydarzenia mogą pojawić się zmiany. O wszystkich zmianach będziemy Państwa informować na portalu „Sądeczanin” oraz w mediach społecznościowych.

Patronat honorowy nad 4. Sądeckimi Targami Książki objął prezydent Nowego Sącza Ludomir Handzel.

Zapraszamy także w sobotę (14 maja) o godz. 18 do auli WSB-NLU w Nowym Sączu na X, jubileuszową Galę konkursu o Nagrodę im. ks. prof. B. Kumora. W jej trakcie poznamy laureatów 2021 roku w kategorii „Sądecki Autor” i „Książka o Sądecczyźnie”. Zobaczymy, kto odbierze tę prestiżową nagrodę.

Poniżej prezentujemy program spotkań autorskich 4. Sądeckich Targów Książki

SOBOTA – 14 maja

 • Godz. 12-13 – Spotkanie autorskie – Rafał Skąpski – wokół książki „Dziwne jest serce kobiece…”
 • Godz. 13-14 – Łącki Klub Literacki – spotkanie z poetami
 • Godz.  14-15 – Spotkanie autorskie – red. Dorota Kania – wokół książki „Resortowe Dzieci”
 • Godz. 14:30  - Adam Szymczak – rozmowa z autorem o pracy nad książką  ”Pawłowski. Biografia” Krzysztof Pawłowski i Adam Szymczak
 • Godz.  15.15-16 – Sądecka Biblioteka Publiczna – Spotkanie z poetą – Robert Drobysz
 • Godz. 16-17 – Spotkanie autorskie – Magdalena Szefernaker – wokół książki „Mama na obcasach”
 • Godz. 16.30-17.30 – Spotkanie autorskie z Anną Totoń – wokół książki „Pasja Henryka, Zamiłowanie Rafała”
 • Godz. 17-18 – Spotkanie z Aleksandrą Tyl – prezentacja cyklu powieści komediowych
 • Godz. 18-20 – Gala Nagrody Kumora.
 • Godz. 20 – Jubileuszowy tort i koncert zespołu Dookoła

NIEDZIELA – 15 maja

 • Godz. 11 - Grzegorz Czerwicki w rozmowie z Katarzyną Świderską – o życiu i książce „Nie jesteś Skazany”
 • Godz. 12-13 – Aleksandra Tyl – Czy pisanie to trudne zadanie – rozmowa o książkach i powieściach dla dzieci
 • Godz. 13-14 – „To jest zjawisko i na to nie ma rady” – Antoni Kroh, spotkanie autorskie
 • Godz. 14-15 – Spotkanie autorskie z Beatą Pawlikowską. ([email protected]), fot. DSz, arch. Sądeczanin.Dziękujemy za przesłanie błędu