Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
14/07/2022 - 14:15

30 milionów złotych na budowę gigantycznego Centrum Kultury. Kiedy koniec prac?

- Łącko na to zasługuje – tak budowę ogromnego Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku komentuje wójt Jan Dziedzina. Ile czasu i środków potrzeba, aby zakończyć potężne zadanie? O tej i innych inwestycjach można usłyszeć w materiale wideo.

Wójt Łącka, Jan Dziedzina, w studiu „Sądeczanina” opowiedział o realizowanych na terenie gminy inwestycjach.

Uczniowie podstawówek opuścili już mury budynków i odpoczywają teraz na wakacjach, a w ich placówkach trwają poważne prace. W Jazowsku, Szczereżu i Zabrzeży trwa termomodernizacja szkół.

- Gmina Łącko to jest siedemnaście tysięcy mieszkańców, dwa i pół tysiąca uczniów, jedenaście szkół podstawowych, przedszkola, więc jest co robić – mówi Jan Dziedzina. – Udało nam się ze środków unijnych odnowić trzy obiekty, teraz pora na kolejne trzy.

Na tę inwestycję gmina Łącko pozyskała środki z rządowego funduszu „Polski Ład”. Więcej o ekologicznej metamorfozie, której poddawane są właśnie placówki oświatowe w trzech miejscowościach można usłyszeć w materiale wideo.

Łącki samorząd zainwestuje też trzy miliony złotych w montaż instalacji fotowoltaicznych na gminnych obiektach. Na to zadanie Łącko również pozyskało dofinansowanie. - Chcemy, aby w przyszłości było ekologiczniej i taniej – komentuje wójt.

W Łącku wciąż trwa budowa ogromnego Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej, przy hali widowiskowo-sportowej. Co aktualnie dzieje się na budowie?

- Dzieje się to, co najbardziej cieszy oko, czyli centrum nabiera kształtu zewnętrznego. Wewnątrz zaś to, czego nie widać, a co jest najbardziej kosztowne, czyli tzw. wykończeniówka – relacjonuje Jan Dziedzina. Prace wykończeniowe w środku budynku to koszt rzędu 14 milionów złotych.

Ile jeszcze czasu i środków potrzeba, aby zakończyć tę inwestycję?

- Przyjmujemy, że w okolicach maja następnego roku budynek będzie gotowy – wójt Jan Dziedzina ostrożnie podchodzi do podawania konkretnych dat, biorąc pod uwagę co dzieje się na rynku budowlanym.

- Całość pewnie zamknie się kwotą bliską 30 milionów złotych. Mimo, że jest to dla nas ogromne wyzwanie i obciążenie finansowe, to połowę tych środków stanowią środki zewnętrzne – dodaje nasz rozmówca. – Robimy to nie wstrzymując innych, zaplanowanych i realizowanych inwestycji. I to mnie bardzo cieszy – podkreśla włodarz Łącka. Rozmawiała Sylwia Siwulska (wideo: DS, fot. SS)

Budowa Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej w Łącku
Budynek Centrum Kultury i Edukacji Muzycznej coraz bardziej nabiera kształtów. W środku znajdzie się sala koncertowa na blisko 300 miejsc z zapleczem, siedziba Szkoły Muzycznej i Gminnego Ośrodka Kultury, sale prób dla zespołów regionalnych, biblioteka, czytelnie i świetlcie. - Łącko na to zasługuje - komentuje wójt Jan Dziedzina. (Fot. SS)


Dziękujemy za przesłanie błędu