Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 czerwca. Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
13/07/2020 - 13:40

To oni zrobili Andrzejowi Dudzie najlepszy wynik w powiecie nowosądeckim

Podobnie jak w pierwszej turze wyborów prezydenckich, tak i w drugiej, najlepszy wynik na Sądecczyźnie Andrzej Duda uzyskał w gminie Korzenna. Swój głos oddało na niego ponad 87 proc. wyborców.
Ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda, na ostatniej prostej kampanii odwiedził gminę Korzenna. To właśnie tam w pierwszej turze wyborów osiągnął najwyższy wynik spośród wszystkich gmin powiatu nowosądeckiego. W drugiej turze było podobnie.

Zobacz też W Korzennej do południa odnotowano najwyższą frekwencję w powiecie

W gminie Korzenna odnotowano frekwencję na poziomie 73,66 proc. Spośród 11013 osób uprawnionych do głosowania, w drugiej turze wyborów prezydenckich wzięło udział aż 8112 mieszkańców.  Na Andrzeja Dudę oddano aż 7030 głosów (87,29 proc.). Z kolei na jego rywala Rafała Trzaskowskiego głosowały 1024 osoby (12,71 proc.)

Zobacz też Andrzej Duda znowu na Sądecczyźnie. Był w gminie, w której miał najwięcej głosów

Prezydent Andrzej Duda wygrał we wszystkich sołectwach gminy Korzenna. Największe poparcie miał w Janczowej, Łęce i Miłkowej, gdzie zagłosowało na niego aż 91,54 proc. mieszkańców. Niewiele mniej głosów miał w Lipnicy Wielkiej, gdzie uzyskał wynik 90,14 proc.

Andrzej Duda okazał się bezkonkurencyjny w gminie Korzenna także w pierwszej turze wyborów prezydenckich. Urzędujący prezydent zdobył tam 6 019 głosów, co stanowi 79,1 proc. Był to najwyższy wynik uzyskany przez Andrzeja Dudę na Sądecczyźnie.

- Wyborcy z gminy Korzenna w zdecydowanej większości od lat zachowują się podobnie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, dlatego gremialne poparcie dla urzędującego prezydenta nie jest zaskoczeniem. Oferta Andrzeja Dudy adresowana do wyborców w gminie Korzenna pada na podatny grunt - powiedział wójt Leszek Skowron.

Również w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych, mieszkańcy gminy Korzenna opowiedzieli się niemalże jednomyślnie po stronie Prawa i Sprawiedliwości, oddając na ten komitet 80,51 proc. głosów.

RG [email protected] Fot. RG

Tłumy na spotkaniu z Andrzejem Dudą w Lipnicy Wielkiej
Prezydent Andrzej Duda po raz kolejny odwiedził Sądecczyznę podczas kampanii wyborczej. Tym razem przyjechał do Lipnicy Wielkiej – wioski położonej w gminie Korzenna. Mieszkańcy licznie wzięli udział w spotkaniu, które odbyło się przy zabytkowym dworze.


Dziękujemy za przesłanie błędu