Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 lipca. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
09/09/2019 - 06:00

Strach się bać. Tropikalny cyklon idzie na Europę. Poczujemy go w Polsce [WIDEO]

Już pędzi w kierunku północnej Europy i prawdopodobnie za kilka dni uderzy w północną część Wysp Brytyjskich i Wysp Owczych. Analitycy Severe-weather.eu, serwisu opisującego ekstremalne zjawiska pogodowe zagrażające Europejczykom, przestrzegają przed tropikalnym cyklonem, który na własnej skórze możemy poczuć także w Polsce.

Siejący spustoszenie huragan Dorian dotarł do wybrzeży Kanady. Wedle prognoz synoptyków – o czym informuje TVN Meteo -  zmieni kierunek i ruszy w kierunku Grenlandii. Nie będzie już jednak huraganem, a niżowym wirem, który 10 września ma dotrzeć do Islandii. Przyniesie ulewne deszcze ze śniegiem, silne porywy wiatru do 100 kilometrów na godzinę i fale sięgające nawet 10 metrów wysokości.

Czytaj też Groza. Drugi raz piorun poraził turystów w słowackich Tatrach [ZDJĘCIA]

Dorian, podaje pogodowy portal, da się też odczuć w naszym kraju. Jak wynika z prognoz, nowy tydzień ma przynieść opady deszczu i silniejszy zachodni wiatr.

Jego moc zbadali dokładnie tak zwani  łowcy huraganów, którzy wlecieli w jego oko, kiedy  jeszcze klasyfikowany jako huragan najwyższej kategorii. W sieci zamieścili niesamowity film !

To nie koniec złych pogodowych wieści. Analitycy Severe-weather.eu, serwisu opisujący ekstremalne zjawiska pogodowe zagrażające Europejczykom, przestrzegają przed tropikalnym cyklonem Gabrielle, który na własnej skórze możemy poczuć także w Polsce.

Czytaj też Nie żyje pół tysiąca ludzi. Sądecki misjonarz przeżył cyklon w Mozambiku [WIDEO]

- W tej chwili Gabrielle pędzi w kierunku północnej Europy. Prawdopodobnie w dniach 11- 12 września jako bardzo silny tropikalny sztorm uderzy w północną część Wysp Brytyjskich i Wyspy Owcze - piszą na Facebooku.

Jak pisze portal wp.pl, zagrożenie ze strony Gabrielle potwierdza Narodowe Centrum Huraganów w USA oraz brytyjska służba meteorologiczna Met Office. Według ich przewidywań Gabrielle przekształci się w huragan. W kolejnych dniach nad północnym Atlantykiem połączy się ze słabnącym huraganem Dorian. Niebezpieczne wichury i lokalne błyskawiczne powodzie mają pojawić się na północy Anglii, w Szkocji i Irlandii Północnej.

Czytaj też Fatum? Kolejne uderzenia pioruna w Tatrach. Turyści z dzieckiem w szpitalu.

Według długoterminowych prognoz podmuchy Doriana oraz Gabrielle odczują również Polacy. - W drugiej połowie tygodnia oba cyklony przeniosą w Skandynawii, a związane z nimi fronty atmosferyczne dotrą do Polski, przynosząc obfite deszcze, porywisty wiatr i duże wahania temperatury. 

[email protected].info kombonianie.plDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)