Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
14/05/2019 - 06:20

No nie! Atak zimy w maju! Nad Nowym Sączem przeszła śnieżyca [WIDEO][ZDJĘCIA]

Pogoda oszalała. Wydaje się, że za oknem jest zima. Kto w Nowym Sączu obudził się tuż po szóstej rano, mógł pomyśleć, że śni. Sypie śniegiem jak w wigilijnej opowieści!

Najpierw zaczął padać ulewny deszcz, a potem... to naprawdę niewiarygodne, zamienił się w biały puch, który gęsto sypie z nieba. Mamy zimę w maju! Pogoda po prostu oszalała! Synoptycy zapowiadali opady śniegu w Tatrach, ale widać zima postanowiła zahaczyć także o Beskid Sądecki.

Czytaj też Ale pozytywnie zakręcone świrusy! Nie przeszkadza im u nas pogodowa majowa klapa 

Jak długo będzie padać śnieg? Prognozy są fatalne.Synoptycy ostrzegają przed kolejną falą deszczu, która we wtorek obejmie  całą Małopolskę. Podniesie się poziom wód.

Jak informuje Centralne Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie, będzie padać do środy, 15 maja, do godziny dziewiątej rano. Tylko tej nocy spadło do piętnastu litrów wody na metr kwadratowy Tak duże opady  podniosą  poziom wody w rzekach.

Czytaj też Działa klątwa majowego weekendu? Szykuje się pogodowy armagedon na Sądecczyźnie

- Poziom wody w zlewni Dunajca wzrośnie do stanów średnich i do strefy stanów wysokich. W niektórych miejscach rzeki mogą przekroczyć stany ostrzegawcze, zwłaszcza w południowo-wschodniej części województwa – czytamy w komunikacie.

Prawdopodobieństwo prognozy pogody szacuje się na  80 procent, a stopień zagrożenia na drogi w trzystopniowej skali.

[email protected] fot, film JM

Pogoda oszalała. Kto w Nowym Sączu obudził się tuż po szóstej rano mógł pomyśleć, że śni. Sypało śniegiem jak w wigilijnej opowieści!
Galeria


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)