Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 24 października. Imieniny: Arety, Marty, Marcina
03/09/2019 - 15:10

Krynickie Forum to wyjątkowe miejsce debaty nastawionej na dialog [WIDEO]

- Forum Ekonomiczne to wyjątkowe miejsce debaty na temat wyzwań stojących przez Europą, także tych globalnych, widzianych z odmiennych perspektyw, ale co ważne, nastawionych na dialog – mówił podczas uroczystego otwarcia krynickiej konferencji marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

 Europa jutra. Silna, czyli jaka? -  odpowiedzi na to pytanie  będą poszukiwać uczestnicy Forum Ekonomicznego. To hasło tegorocznej konferencji  było także przedmiotem sesji plenarnej, która oficjalnie zainaugurowała krynicką konferencję.

Czytaj też VIP-y nie boją się deszczu. Wystartowało Forum Ekonomiczne w Krynicy [WIDEO]

- Forum Ekonomiczne to wyjątkowe miejsce debaty na temat wyzwań stojących przez Europą, także  tych  globalnych, widzianych z odmiennych perspektyw, ale co ważne, nastawionych na dialog – mówił podczas uroczystego otwarcia krynickiej konferencji marszałek Małopolski Witold Kozłowski.

W debacie inaugurującej Forum Ekonomiczne uczestniczyli między innymi Christian Cardona, minister gospodarki i inwestycji Malty, Margareta Cedarfelt wiceprezes zgromadzenia OBWE ze Szwecji oraz generał Robert Spalding z Instytutu Hudsona  Waszyngtonie.  

Definicja modelu silnej Unii Europejskiej to sprawa ważna, ale jednoczenie niezwykle skomplikowana. Niemal wszyscy Europejczycy zgadzają się, że potrzeba nam silnej Europy.  Istotne różnice zdań pojawiają się w momencie próby określenia na czym powinna polegać i opierać się ta siła -  mówili uczestnicy sesji plenarnej, która zainaugurowała Forum Ekonomiczne.

Trzy dni krynickiej konferencji to w sumie sześć sesji plenarnych, dwieście paneli dyskusyjnych, warsztaty i prezentacje całych krajów i regionów. Organizatorzy spodziewają się ponad 4 tys. gości z ponad 60 krajów.

Swój  udział w Forum potwierdzili m.in. minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin, minister spraw zagranicznych i handlu Węgier Peter Szijjarto, bułgarska wicepremier odpowiedzialna za politykę ekonomiczną i demograficzną Mariana Nikolova, a także b. głównodowodzący armii USA w Europie, a obecnie honorowy przewodniczący Centrum ds. Analizy Polityki Europejskiej, gen. Ben Hodges.

Wedle zapowiedzi organizatorów w panelach i dyskusjach wezmą udział liczni przedstawiciele polskiego rządu, m.in. ministrowie: energii - Krzysztof Tchórzewski, inwestycji i rozwoju - Jerzy Kwieciński, przedsiębiorczości i technologii - Jadwiga Emilewicz, rolnictwa - Jan Krzysztof Ardanowski, cyfryzacji - Marek Zagórski, sportu i turystyki - Witold Bańka, a także obejmujący funkcję szefa NIK b. minister finansów Marian Banaś.

[email protected] Fot.Jm

I znowu ścieżki czołowych polityków i przedsiębiorców z kraju i zagranicy przecinają się Krynicy, gdzie wystartowało Forum Ekonomiczne
Fot. Jagienka Michalik


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)