Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
28/04/2023 - 17:30

Kto dyryguje w klubie Sandecja.? Obejrzyj nagranie z Nowego Sącza

Czy to ostatnie miesiące Sandecji Nowy Sącz w pierwszej lidze? Drużyna jest w bardzo słabej formie i znalazła się na dnie tabeli. Kibice z niepokojem śledzą poczynania zawodników, trenaeras i zarządu. W ratuszu władze Nowego Sącza spotkały się z zarządem klubu i sądeckimi radnymi.

Czy było to pokłosie apelu radnego Józefa Hojnora z Koalicji Obywatelskiej, który podczas wtorkowej sesji Rady Miasta Nowego Sącza wystąpił z inicjatywą zorganizowania debaty na temat kondycji spółki oraz Akademii Sandecja?

Przypomnijmy, że pomimo, iż radny Hojnor dwukrotnie wnosił, aby rada wzięła pod uwagę jego wniosek w tej sprawie, tak się jednak nie stało. Wniosek ten nie znalazł się w porządku obrad.

Dzisiaj w sądeckim ratuszu władze miasta spotkały się z Zarządem klubu. W tym spotkaniu brali także udział sądeccy radni. Uczestnicy rozmawiali o Sandecji, jej funkcjonowaniu i przyszłości klubu.

Po spotkaniu wiceprezydent Nowego Sącza Artur Bochenek i Zarząd klubu zorganizowali briefing prasowy, poświęcony klubowi Sandecja Nowy Sącz. Przed dziennikarzami stanęli: prezes Zarządu klubu Miłosz Jańczyk, przewodniczący Rady Nadzorczej klubu Łukasz Morawski, prezes Akademii Sandecja Dawid Ogórek oraz obecny trener Sandecji Tomasz Kafarski.

Sytuacja Sandecji w pierwszej lidze jest bardzo trudna. Na 6 kolejek przed końcem sezonu zespół zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, tracąc do bezpiecznej strefy 7 punktów. Wydaje się, że już tylko cud może uratować ją przed spadkiem.

 - Od kilku dni w mediach, ale też mediach społecznościowych jest dużo informacji na temat klubu, dużo też nieprawdziwych – rozpoczął briefing wiceprezydent Bochenek. – Wiemy też, że radni chcieli się spotkać i podyskutować o jego przyszłości.

Dalsza część artykułu czytaj na następnej stronie - TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu