Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
07/04/2018 - 16:35

Rywalizowały na urodę o przepustkę do konkursu Miss Polski [ZDJĘCIA]

Dlaczego chcą walczyć o tytuł Miss Polski? Bo próbują nabrać pewności siebie, marzą o przygodzie albo o karierze modelki. Blisko czterdzieści pięknych młodych kobiet przyszło dziś na casting, żeby wziąć udział w wyborach Miss Małopolski, a potem, kto wie, może sięgnąć po koronę dla najpiękniej Polki.

Joanna Durlak, która   była organizatorką  castingu była zaskoczona dużą liczbą młodych dziewcząt, które przyszły dziś do Galerii.

-  Było ich ponad czterdzieści, ale trzeba było wybrać tylko dwanaście - mówi organizatorka castingu Joanna Durlak. - Muszę przyznać, że poziom castingu był naprawdę zadowalający. Żeby jednak przejść przez to pierwsze, konkursowe sito, trzeba spełnić dość restrykcyjne wymogi związane z figurą. Dziewczęta nie mogą mierzyć mniej niż 168 cm, i mieć więcej niż 26 lat.

Swój pierwszy sukces  ostatecznie osiągnęła szczęśliwa dwunastka. Wśród nich  osiemnastoletnia Klaudia Sumara z Tarnowa, która  jest uczennicą ogólniaka.

- Namówili mnie znajomi. Postanowiłam spróbować. Traktuję to raczej jako przygodę. Jaki będzie  jej finał, nie wiadomo. Ale nie żałuję, że tu przyszłam.

Kinga Wnętrzak przyjechała z Krakowa i marzy o karierze modelki. - Myślę, że warto startować w tego rodzaju konkursach. To na pewno otwiera drogę do nawiązania kontaktów z  agencjami modelek. Po prostu trzeba próbować. Jeśli ma się jakieś marzenia, nie należy odpuszczać.

Patrycja Leśniak z Trzetrzewiny chodzi do  VI liceum  Ogólnokształcącego w Nowym Sączu i też marzy o karierze modelki. Jak mówi, pierwsze próby ma już za sobą.

- To był przypadek.  Podczas wyjazdu na Węgry w czasie  wakacji wzięłam udział w konkursie piękności zorganizowanym na basenie. Zajęłam trzecie miejsce. To była fajna zabawa. Pomyślałam, że warto spróbować w prawdziwym konkursie  czyli w eliminacjach do tytułu Miss Polski. Byłam trochę zestresowana, ale udało się.

Która z dwunastu pięknych dziewczyn otrzyma przepustkę do finałów Miss Polski 2018 okaże się 26 maja. Właśnie wtedy w Nowym Sączu  zostanie wybrana ta najpiękniejsza Małopolanka.

Królowa może być tylko jedna - mówi organizatorka castingu - ale zawsze powtarzam dziewczynom, że udział w konkursie to dobra szkoła życia. To zawsze coś można wygrać. Choćby pewność siebie.

[email protected] fot.Jm

Która z nich zostanie najpiękniejsza?

Fotogaleria
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji


Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach