Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 sierpnia. Imieniny: Luizy, Włodzmierza, Zuzanny
31/12/2019 - 08:40

Osiedle Szujskiego wychodzi z inwestycyjnego marginesu

Minął ponad rok od momentu kiedy w Nowym Sączu zmieniły się władze. Jak z ekipą prezydenta Ludomira Handzla współpracuje się zarządowi osiedla Szujskiego? Przewodniczący Mieczysław Kaczwiński uważa, że dzielnica w końcu wychodzi z inwestycyjnego marginesu.

Zobacz też: „Odtruć” Starą Kolonię w Nowym Sączu wcale nie będzie łatwo

Jak zarządowi pracuje się z nowymi władzami z prezydentem Ludomirem Handzlem na czele? – Jak zawsze zarządy osiedli mają inne patrzenie swoją dzielnice niż miasto. Wiadomo, że jeżeli jesteśmy mieszkańcami danej dzielnicy, chcemy by ta dzielnica się szybko rozwijała. Patrząc globalnie miasto powinno się rozwijać równomiernie na wszystkich płaszczyznach i na wszystkich osiedlach. Nie może być tak, jak to było dawniej, że jedne dzielnice się rozwijały, inne nie. I tylko dzięki aktywności mieszkańców danych dzielnic, przez budżet obywatelski te dzielnice się rozwijały– odpowiada dyplomatycznie nasz gość szef zarządu osiedla Szujskiego Mieczysław Kaczwiński.

- W tej chwili, po zmianie władzy, z perspektywy czasu, obecna władza z prezydentem Handzlem na czele przychyliła się do kilku sugestii. Myślę, że patrzenie na rozwój osiedli zmienił się radykalnie – dodaje za chwilę.

Zobacz też: Montują oświetlenie na Kocich Plantach i w końcu będzie tu monitoring

Co to oznacza w praktyce dla osiedla Szujskiego? Dzięki aktywności społeczności a wparciu miasta oddano do użytku zmodernizowane boisko sportowe przy Szkole Podstawowej nr 8. To inwestycja, na którą czekano tu wiele lat. – Osiedle jest tak usytuowane, że w żadnym innym miejscu nie może być boiska – tłumaczy szef jego zarządu zaznaczając, że to jedyne miejsce, na którym dzieci i młodzież mogą się tu bawić naprawdę bezpiecznie.

Szujskiego czekają też na dniach duże inwestycje infrastrukturalne na czele z przebudową skrzyżowania ulic Jagiellońskiej, Kunegundy i Grodzkiej, gdzie ma powstać rondo a przy okazji gruntownego remontu a w zasadzie wymiany doczekają się najbardziej zniszczone fragmenty nawierzchni tych ulic tuż przy ich zbiegu. Po zamknięciu tego przedsięwzięcia zagospodarowane zostaną na potrzeby rekreacji i wypoczynku Kocie Planty, które już doczekały się w końcu oświetlenia i ze schodami prowadzącymi na osiedle Wólki stanowią jedno z ważniejszych dla pieszych miejsc w tej okolicy.  

Szczegóły o innych przedsięwzięciach już zrealizowanych i dopiero planowanych w rozmowie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES [email protected] Film.: Krzysztof StachuraDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)