Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
02/12/2018 - 13:40

Telefony nie milkną, ludzie pytają: gdzie to można kupić?

Ledwie zadebiutował na lokalnym rynku wydawniczym, a już stal się prawdziwym hitem. Kwartalnik "Sądeczanin HISTORIA”, który jest najmłodszym bratem portalu Sądeczanin.info i miesięcznika "Sadeczanin", okazał się strzałem w dziesiątkę. W redakcji nie milkną telefony. Wszyscy pytają, gdzie go można kupić.

Pierwszy numer kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA” poświęcony jest pamiętnym wydarzeniom sprzed wieku, które wiążą się z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.  

Nie traktuje  jednak tylko o wypadkach samego października czy listopada 1918 roku. Sięga również w czasy wcześniejsze, gdy niepodległość Polski dopiero niewyraźnie zarysowywała się na horyzoncie, jak i nieco w głąb kolejnych lat - już niepodległej - Rzeczpospolitej.

Czytelnicy znajdą w kwartalniku zbiór artykułów doborowego grona autorów. Są w nim publicyści już doświadczeni, znani i uznani, jak nadzwyczajny i niepokorny propagator chwały polskiego wojska i – co dla nas najważniejsze – sądeckich bohaterów patriotów, pedagog oraz działacz niepodległościowy, autor licznych publikacji, uhonorowany Nagrodą im. ks. prof. Bolesława Kumora, Jerzy Giza.

Są specjaliści historycy, biegli w swoich dziedzinach badawczych, mający na koncie niejedną wspaniałą publikację. Jest i przedstawicielka młodszego pokolenia, rozpoczynająca swoją przygodę z pisarstwem historycznym, ale wspaniale zapowiadająca się jako autorka – najmłodsza w naszym gronie, Magdalena Kościółek.

Treść artykułów pierwszego numeru kwartalnika „Sądeczanin HISTORIA” jest tak zróżnicowana, jak urozmaicony jest zespół autorów – ukazujących wydarzenia sprzed stu lat z najróżniejszych perspektyw, prezentujących zarówno bohaterstwo polskich patriotów i całą „robotę niepodległościową”, jak również blaski i cienie życia codziennego Nowego Sącza oraz Sądecczyzny u progu niepodległej Polski, pokazujących sylwetki postaci, które były uczestnikami i bohaterami tamtego czasu, nieraz z pewnych nowych punktów widzenia, a przy tym proponujących różne spojrzenia na ów miniony, wyjątkowy czas.

Gdzie można kupić kwartalnik „Sądeczanin HISTORIA”

W księgarni „Alfabet” na ul. Jagiellońskiej 5, Saloniku Prasowym – U Sowy – Rynek 26, w   księgarni, antykwariacie „Bestseller” przy ul. Sobieskiego 1 i Lwowskiej 8 i oczywiście w redakcji Sądeczanina przy  ul. Barbackiego 57.

red.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)