Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 7 sierpnia. Imieniny: Donaty, Olechny, Kajetana
28/06/2019 - 07:50

Ludzie wariują od upałów. Jechał przez miasto... na golasa na skuterze!

Kiedy w środę szalały termometry, które w słońcu pokazywały ponad 40 stopni, wydawało się, że potem może być już tylko lepiej. Nieco chłodniej było w czwartek. Piątek też przyniesie odrobinę ulgi. I co dalej? Idzie kolejna fala żaru z nieba. Niektórzy od upału wariują. Bohaterem mediów społecznościowych stał się Niemiec, który przez miasto jechał skuterem… na golasa.

Mordercze upały  dają się we znaki nie tylko w Polsce, ale także w Niemczech, Francji i we Włoszech. Bohaterem mediów społecznościowych stał się Niemiec, który przez miasto jechał skuterem… na golasa. Miał na sobie jedynie kask i sandały. Zdumionym mundurowym, którzy jego zdjęcie opublikowali na Twitterze powiedział, że „przecież jest gorąco".

Funkcjonariusze z Brandenburga wyjaśniali, że kierowca skutera nie został ukarany mandatem. Jazda nago nie jest zakazana, a policjanci mogą wyciągnąć wobec kierowcy konsekwencje dopiero wówczas, gdy ktoś poczuje się urażony takim widokiem i zgłosi oficjalną skargę.

Czytaj też Szok! Nie uwierzycie, ile stopni pokazywały termometry w Nowym Sączu  

Co czeka nas dzisiaj? Pogoda w piątek pozwoli nam nieco odpocząć  od lejącego się z nieba żaru. Na termometrach zobaczymy maksymalnie 26 stopni Celsjusza. 

Mapy synoptyków dla Nowego Sącza prognozują zachmurzenie umiarkowane i duże z okresowymi rozpogodzeniami.  Pojawią się  też przelotne opady deszczu.

Co dalej? Niestety, nie ma dobrych wiadomości.W niedzielę upał powróci. Tak  wynika z prognozy Global Forecast System.

Amerykański meteorolog Eric Holthaus przygotował animację map, dzięki której można obejrzeć prognozowaną falę upałów w kolejnych dniach.

[email protected] fot.TwitterDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)