Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 11 grudnia. Imieniny: Biny, Damazego, Waldemara
19/07/2019 - 11:40

To już koniec najsłynniejszej wieży na Sądecczyźnie? Idzie pod topór

Ma dwadzieścia metrów wysokości i od lat stanowi nieodłączną atrakcję Beskidu Sądeckiego. Niemal wszyscy, którzy wędrują na Radziejową, wspinali się na stojącą na jej szczycie wieżę widokową. Zbudowana w 2006 roku, niestety zaczęła się sypać. Rok temu została zamknięta. Teraz zapadła decyzja. Wieża idzie do rozbiórki.

O złym stanie technicznym wieży na Radziejowej, z której można podziwiać panoramę Beskidów, Pienin i Tatr,  mówiło się już blisko dwa lata temu.  Do użytku oddano ją w 2006 roku. Cztery lata później została poważnie uszkodzona.  Najprawdopodobniej trafił w nią piorun.Swoje dołożyły grzyby, które zaatakowały drewno. W ubiegłym roku została zamknięta.

czytaj też Jest, ale go nie widać. Co to za tajemniczy ogród przy sądeckim rynku [ZDJĘCIA] 

Ostatecznie zapadła decyzja o jej rozbiórce. Dwudziestometrowa wieża zniknie ze szczytu Radziejowej, ale na szczęście dla turystów, tylko na jakiś czas, bo zostanie zbudowany nowy obiekt. Tę dobrą wiadomość przekazali leśnicy z Piwnicznej, którzy pieniądze na odbudowanie wieży zdołali zdobyć z Lasów Państwowych.

czytaj też Rozmowa dnia: sądeckie hektary superrelaksu. Pokochali je filmowcy i... dziki 

Na razie szczyt Radziejowej zamienił się w plac budowy. Teren wokół wieży, został odgrodzony ze względów bezpieczeństwa. Dla turystów wyznaczone zostało obejście wokół szczytu. Nowa wieża ma być gotowa na początku listopada.

[email protected] fot. archiwum

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu