Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 15 kwietnia. Imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława
16/01/2020 - 20:15

W „Elektryku” dali nauczycielom zaproszenia na studniówkę… z prądem [WIDEO]

Jeśli jest się jedną z najlepszych polskich szkół, która nie schodzi z podium to i przygotowania do matury muszą być najlepsze. Z takiego założenia najwyraźniej wychodzą uczniowie jednej z klas sądeckiego „Elektryka”, którzy przygotowali dla swoich nauczycieli absolutnie odlotowe zaproszenia na studniówkę.

Tegoroczni absolwenci szkół średnich powoli zbierają się do matury.  Niebawem zacznie się wielkie odliczanie do pierwszego, najważniejszego w życiu egzaminu dojrzałości, który - jak każe tradycja – rozpocznie studniówka. 

Czytaj też Najlepsze sądeckie szkoły średnie. Są wyniki rankingu Perspektyw

Uczniowie już szykują się do szalonej zabawy. Lokale zarezerwowane, kreacje gotowe i tylko zostaje wręczanie nauczycielom zaproszeń na bal. Niemal wszyscy zamawiają je w drukarni.  Są jednak i tacy, którzy „pedagogiczne ciała” postanowili zaskoczyć. Tak właśnie zrobili uczniowie z klasy 4 G z sądeckiego „Elektryka”, którzy sami – jak to fachowcy - zrobili zaproszenia… pod napięciem.

- Dostawałem różne zaproszenia na studniówki, ale przyznam, że takiego jeszcze nie widziałem – mówi Jarosław Michalik, nauczyciel przedmiotów zawodowych.  - To tak zwana płytka drukowana, na której jest układ elektroniczny sterujący diodami LED  - wyjaśnia. -To prosty multiwibrator.  Robił to jeden z uczniów, który jest prawdziwym pasjonatem.

Jak dodaje nauczyciel nie po raz pierwszy uczniowie „Elektryka” wykazali się pomysłowością. 

- Były już zaproszenia na studniówki wycinane z głównej płyty komputera z grawerowanymi literami, ale takiego z prądem jeszcze nie było – mówi nauczyciel.  

Równie odjechane jak zaproszenia, bywają studniówki w jednym z najlepszych polskich techników.  

Czytaj też Nauczyciel mafioso i wychowawczyni z karabinem. Odjechana studniówka „Elektryka” [WIDEO]

Oprócz tego, że świetnie się uczą, zawsze mnie zaskakiwali – mówiło rok temu o swojej ekipie, liczącej ponad trzydziestu chłopaków, z maturalnej klasy mechatroników  ich wychowawczyni. Bogusława Matuła-Stępień.

Na balu też wszystkich zaskoczyli. Przebrali się za mafiosów, swojej pani wręczyli atrapę karabinu maszynowego, a nauczyciela mechatroniki obsadzili w roli Ojca chrzestnego. Bal maturalny był szalony, a zabawa trwała do białego rana.

Sezon studniówek uważamy za rozpoczęty także na łamach  "Sądeczanina". Jak co roku przypominamy o możliwości przesyłania zgłoszeń. Uczniowie, którzy chcieliby, aby pamiątkowe zdjęcia z tego jedynego, niepowtarzalnego balu ukazały się w naszym serwisie, mogą do nas napisać na adres: [email protected].

 W treści maila należy wpisać datę i godzinę rozpoczęcia balu, miejsce, w którym odbędzie się studniówka, a także informacje dotyczące szkoły i klasy (nazwisko wychowawcy, profil). Czekamy na Wasze zgłoszenia. Do zobaczenia na studniówce!

[email protected] fot. jmDziękujemy za przesłanie błędu