Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 12 lipca. Imieniny: Brunona, Jana, Wery
27/11/2017 - 08:00

Dzięki, wolontariusze! Forum i Festiwal to też wasz sukces

Bez nich nie może się udać żadna duża impreza. W Nowym Sączu podziękowaliśmy wolontariuszom, którzy pomagali w organizacji 27 Forum Ekonomicznego i 8. PKO Festiwalu Biegowego, we wrześniu 2017 r. w Krynicy-Zdroju.

W auli współpracującej z nami od lat Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu uhonorowaliśmy grupę blisko 50 studentów tej uczelni. Przez pierwszą dekadę września ciężko pracowali na powodzenie obu wielkich imprez w Krynicy, jednych z najważniejszych wydarzeń ekonomicznych i biegowych w Polsce.

Każdy wolontariusz otrzymał zaświadczenia o odbyciu praktyk studenckich, a najlepsi zostali dodatkowo wyróżnieni. Na nowosądeckiej PWSZ kształci się jedenaścioro „prymusów”. Koordynacją ich praktyk i współpracą z Instytutem Środkowo-Wschodnim zajmuje się Monika Makowiecka.

Studenci pomagają nam organizatorom Forum Ekonomicznego i Festiwalu Biegowego, opiekują się uczestnikami obu wydarzeń, ale też sami zdobywają wiele nowych kompetencji. Przykładem ogromnych możliwości, jakie daje współpraca z Instytutem Środkowo-Wschodnim i Fundacją Festiwal Biegów jest Anastasia Predko, studentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która będąc wolontariuszką podczas Forum otrzymała propozycję pracy w moskiewskim oddziale Banku Światowego! Podobne szanse i perspektywy stoją przed studentami nowosądeckiej PWSZ.

Na tegorocznych imprezach studenci sprawdzili się bardzo dobrze. Zaproponowaliśmy im kontynuację współpracy, zatem wielu z nich spotkacie na 28. Forum Ekonomicznym i 9. Festiwalu Biegowym w Krynicy-Zdroju w roku 2018, a także przez cały rok na wielu imprez biegowych w całej Polsce, gdzie będą promowali Festiwal i zbierali zapisy uczestników.

Piotr FalkowskiDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)