Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 19 lutego. Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
05/02/2018 - 12:10

Trudny weekend na limanowskich drogach. Policja apeluje o ostrożność!

Za oknami zima, a wraz z nią trudne warunki drogowe. To, co w ostatnich dniach utrudnia życie kierowcom to opady śniegu, mróz i śliska jezdnia. Pomimo trudnych warunków na drogach pamiętajmy o bezpieczeństwie.

Warunki pogodowe podczas weekendu nie były łaskawe dla kierowców. Zima rozgościła się w naszym powiecie na dobre, dlatego warto rozważnie poruszać się po drogach. 

Miniony weekend to aż 13 kolizji drogowych i jeden wypadek. Najważniejsze zdarzenia to piątkowy wypadek, podczas którego kierująca pojazdem marki Renault Clio w Mszanie Dolnej, skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa kierującemu pojazdem marki VW Touran doprowadzając do zderzenia pojazdów. W wyniku poniesionych obrażeń kierująca pojazdem marki Renault została zabrana do szpitala. Tego samego dnia ok. godz. 19.00 w miejscowości Półrzeczki kierujący pojazdem marki BMW potrącił pieszego, który nagle wtargnął na jezdnię. Na szczęście 22-latek nie doznał poważnych obrażeń.

Zobacz też: Seria włamań na Limanowszczyźnie. Kiedy ich złapią?

Główne przyczyny zdarzeń w ostatnich dniach to niedostosowanie prędkości, niezachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz nieprawidłowe wykonywanie manewru skrętu. Pomimo wielu apeli kierowcy zapominają, że na śliskiej nawierzchni droga hamowania znacznie się wydłuża - informuje mł. asp. Jolanta Mól Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, apelując jednocześnie do wszystkich poruszających się po drogach o rozsądek i rozwagę. 

Zobacz też: Dobra: Pożar sadz w kominie. Akcja 3 zastępów straży

[email protected] Fot. policja.plDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020