Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
20/04/2024 - 09:30

Swoją wiedzą o historii regionu zapracowała sobie na tytuł laureatki prestiżowego konkursu i na stypendium

Małgorzata Giera, uczennica Szkoły Podstawowej w Wilczyskach reprezentowała w historycznym konkursie wojewódzkim „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” powiat gorlicki. Ale z jakim wspaniałym skutkiem. Małgosia została laureatką i stypendystką konkursu.

Jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Batalionów Chłopskich w Wilczyskach.

Małgosia Giera w tym roku wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy. Bo…, bo podobnie jak inni uczestnicy konkursu lubi historię. Małgosia ma już naprawdę sporą wiedzę nie tylko ogólną z historii Polski, ale przede wszystkim z historii naszego regionu.

Co ją tak pasjonuje w historii regionalnej, która może być równie ciekawa, a nawet ciekawsza od innych wątków historycznych?

- Bitwy, jakie były rozgrywane na terenie naszego regionu – mówi „Sądeczaninowi” laureatka konkursu i stypendystka.

Laureatka przyznaje również, że nasz region może pochwalić się naprawdę bardzo bogatą i ciekawą historią. Dzięki temu ten region jest tak wyjątkowy. Wystarczy się w tę historię tylko zagłębić.

Na co Małgosia przeznaczy swoje stypendium, które otrzymała?

- Jeszcze nie wiem. Nie zastanawiałam się nad tym. Muszę pomyśleć – dodaje.

([email protected], fot. IM), © Materiał chroniony prawem autorskim.

XI konkurs historyczny Mój Region - Moja Duma, Moje Miasto - Moja Duma
O renomie tego konkursu świadczy chociażby liczba uczniów, którzy co roku w nim uczestniczą i liczba nauczycieli historii, którzy się angażują. W tym roku do prestiżowego konkursu „Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma” zgłosiło się ponad czterystu uczestników, z czego 229 zostało finalistami. To oni mają tak szeroką wiedzę o Nowym Sączu i regionie, że mogliby zagiąć niejednego historyka, nie mówiąc już o mieszkańcach Sądecczyzny i ościennych powiatów. Najlepsi laureaci, a było ich dziewięcioro oprócz tytułu laureata konkursu otrzymali jeszcze stypendia im. Braci Potoczków.


Dziękujemy za przesłanie błędu