Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 25 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
25/05/2023 - 13:05

Zmarł aktor Maciej Kujawski. Był wielkim przyjacielem Teatru Robotniczego w Nowym Sączu

Smutna wiadomość dobiegła z Warszawy. 24 maja w wieku 70 lat zmarł aktor Maciej Kujawski, przez 37 lat związany ze stołecznym Teatrem Kwadrat, ekranowy głos Kubusia Puchatka, a także reżyser sądeckich spektakli i wielki przyjaciel Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowy Sączu.

O śmierci 70-letniego Macieja Kujawskiego poinformował zespół Teatru Kwadrat, z którym aktor był związany od 1986 roku.

- Nigdy nie zapomnimy Twojej scenicznej obecności w takich chociażby sztukach, jak „Szalone nożyczki”, „Sługa dwóch Panów”, „Ośle lata”, „Mój przyjaciel Harvey”, „Przyjazne dusze”, „Przez park na boska”.

Mimo przeciwności losu, które stawały na Twojej drodze zawsze potrafiłeś nas rozbawić. Gdy widziałeś, że ktoś jest smutny, przychodziłeś i odzywałeś się głosem Kubusia Puchatka (Maciej Kujawski przez wiele lat użyczał głosu tej szalenie popularnej postaci), a wtedy dzień stawał się lepszy. Maciek zawsze był naszym słońcem i zawsze wychodził zza chmur, gdy ktoś tego potrzebował.

Maćku, byłeś naszym serdecznym kolegą i  wybitnym aktorem. Dziękujemy za wszystko, co nam dałeś jako aktor i jako przyjaciel  Będzie nam Ciebie bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju – napisali członkowie Zespołu Teatru Kwadrat.

Czytaj: Maciej Kujawski - Nowy Sącz jest miastem teatralnym

Maciej Kujawski na teatralnej scenie debiutował w 1977 roku w  „Podróży po Warszawie”, w reż. Andrzeja Strzeleckiego. Oprócz etatu w Teatrze Kwadrat grywał też mniejsze role w serialach telewizyjnych, m.in. przez pięć lat w „Na Wspólnej”, zaś od 2002 roku jego głos znały niemal wszystkie dzieci, kiedy dubbingował postać łakomego misia Kubusia Puchatka.

Zawsze miło aktora będą wspominać sądeczanie, gdzie Kujawski w Miejskim Ośrodku Kultury reżyserował „Przyjaciela Wesołego Diabła”, „Zemstę”, „Smoka Wawelskiego” oraz „Jasia i Małgosię”. Wielokrotnie odwiedzał Nowy Sącz, a także gościł aktorów Teatru Robotniczego u siebie w Warszawie.

[email protected], fot. Janusz BobrekDziękujemy za przesłanie błędu