Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
16/05/2023 - 12:25

Uczelnia wybuduje w Nowym Sączu prosektorium. Będzie również rozbudowa wydziału przy ul. Zamenhofa

Obchodząca w tym roku jubileusz 25-lecia Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu aktualnie stara się o uruchomienie kierunku lekarskiego. Niezależnie od decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej uczelnia zamierza wybudować przy ul. Kościuszki prosektorium. To nie koniec jej inwestycyjnych planów.

Infrastruktura i baza dydaktyczno-naukowa Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu rozrasta się z roku na rok. Po oddaniu do użytku nowego budynku Wydziału Nauk Ekonomicznych przy Al. Wolności 38 ruszyły prace przy rozbudowie Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki (były Instytut Pedagogiczny)  przy ul. Chruślickiej w Nowym Sączu.

- Będzie to dobudowo około trzech tysięcy metrów kwadratowych oraz nadbudowa obecnego budynku. Wykonawca ma 14 miesięcy na oddanie go do użytku – mówi prof. Mariusz Cygnar, rektor ANS.

To nie koniec planów uczelni. ANS będzie rozbudowywać również bazę Wydziału Nauk o Zdrowiu, aby móc uzyskać akredytację do prowadzenia kierunku lekarskiego. Przy ul. Kościuszki powstanie prosektorium, niezależnie od decyzji Polskiej Komisji Akredytacyjnej (ta powinna zapaść do połowy czerwca tego roku).

Aktualnie przygotowywana jest również koncepcja rozbudowy Wydziału Nauk Inżynieryjnych (były Instytut Techniczny) przy ul. Zamenhofa 1a.

- Niebawem ruszą badania geologiczne, które dadzą nam odpowiedź, czy można rozbudować budynek w kierunku ul. Zamenhofa, oczywiście z parkingiem podziemnym. Jeśli tak, to ogłosimy przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj – dodaje rektor.

Aktualnie uczelnia organizuje IX Zgromadzenie Plenarne Konferencji Rektorów Publicznych Uczelni Zawodowych(KRePUZ) w Nowym Sączu i Gródku nad Dunajcem, na którym m.in. dzieli się swoimi doświadczeniami z ponad dwudziestoma innymi uczelniami zawodowymi. ([email protected]), fot. ANS, JBDziękujemy za przesłanie błędu