Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
12/08/2019 - 14:45

Sądecka Biblioteka Publiczna ma nowego szefa. Kto nim jest? [FILM, ZDJĘCIA]

Marek Rylewicz, bibliotekarz z 30-letnim stażem pracy od 21 lipca kieruje Sądecką Biblioteką Publiczną im. Józefa Szujskiego w Nowym Sączu. Od kilku tygodni pełni obowiązki dyrektora tej placówki.

Przejął je po swojej poprzedniczce i zarazem szefowej Barbarze Pawlik, która w tym roku przeszła na emeryturę. Sądecką Biblioteką Publiczną w Nowym Sączu i jej filiami kierowała przez kilkanaście lat.

Marek Rylewicz jest doświadczonym bibliotekarzem i pasjonatem swojego zawodu. Przez wiele lat był kierownikiem filii biblioteki działającej dla osiedli Gorzków i Wojska Polskiego.

Pełnienie obowiązków dyrektora Sądeckiej Biblioteki Publicznej ma powierzone do końca tego roku. Być może w tym czasie władze miasta ogłoszą konkurs, który wyłoni osobę, która dalej pokieruje tą placówką

Marek Rylewicz nie ukrywa, że jest to dla niego spore wyzwanie. Jaką ma wizję kierowania tą jednostką?

- Nie będę ukrywać, że chciałbym kontynuować to, co rozpoczęła i realizowała moja poprzedniczka – mówi Rylewicz. – Ale to nie wszystko. Chcę zrobić jeszcze więcej dobrych rzeczy dla mieszkańców miasta Nowego Sącza i czytelników.

Jakich? Dla nikogo nie jest tajemnicą, że Sądecka Biblioteka Publiczna funkcjonuje w budynkach przy ul. Franciszkańskiej 11 (siedziba główna) oraz przy ul. Lwowskiej 21 (Oddział dla dzieci i młodzieży). Obie te placówki pękają dosłownie w szwach. Nie ma już miejsca na nowe książki i audiobooki. Nowy Sącz potrzebuje – i to na wczoraj nowoczesnej  dużej, nowej siedziby

Sądecka Biblioteka Publiczna podsiada także siedem filii, które działają na terenie miast.

Cała rozmowa z Markiem Rylewiczem w materiale filmowym.

[email protected], fot. IMDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020