Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
07/02/2018 - 17:35

Mszana Dolna: Katechetka laureatką nagrody Klubu Chrześcijan i Żydów Przymierze

Już po raz dziesiąty, 2 marca zostanie wręczona nagroda im. Księdza Stanisława Musiała. Laureatami nagrody są osoby zasłużone dla dialogu chrześcijańsko i polsko – żydowskiego. W tym roku za działalność społeczną nagrodę otrzymała Urszula Antosz – Rekucka, mieszkanka Mszany Dolnej.

Pomysłodawcą nagrody jest Klub Chrześcijan i Żydów Przymierze. Wyróżnienie przyznawane jest w dwóch kategoriach twórczość oraz inicjatywy społeczne na rzecz dialogu i współpracy chrześcijańsko – żydowskiej i polsko – żydowskiej. Fundatorami nagrody są Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, Prezydent Miasta Krakowa i Gmina Wyznaniowa Żydowska w Krakowie. Spośród zgłoszonych kandydatów wyboru nagrodzonych dokonuje kapituła której przewodniczącym jest Rektor UJ.

Zobacz też: Limanowski misjonarz wybudował kościół w Afryce [Zdjęcia]

W tym roku laureatem nagrody za rok 2017 zostanie uhonorowana Urszula Antosz – Rekucka. Na co dzień laureatka pracuje jako katechetka w Mszanie Dolnej. W swojej pracy dydaktycznej wiele uwagi poświęca postawie dialogu. Organizuje wiele inicjatyw upamiętniających społeczność Żydów z Mszany Dolnej i okolic, którzy ponieśli śmierć podczas II wojny światowej.

Pani Urszula, pomimo wielu trudności jakie napotyka w swojej działalności od lat, konsekwentnie podejmuje tematy związane z pamięcią o ofiarach Holocaustu z Mszany Dolnej.

Zobacz też: Mszana Dolna: Minister Ziobro przekazał sprzęt ratunkowy [Zdjęcia]

Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce 2 marca w Akademii Ignatianum w Krakowie, o godzinie 12.

[email protected], Fot. Klub Chrześcijan i Żydów Przymierze

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"