Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/08/2017 - 08:40

Polsko-ukraińska wymiana młodzieży. Nabór przedłużony

W projekcie weźmie udział 10 osób z miejscowości Równe na Ukrainie oraz po stronie polskiej 10 autorów najlepszych prac konkursowych pn. „Wspólna historia Polski i Ukrainy”. Formy prac: esej, prezentacja, reportaż, film i inne wybrane formy przekazu. Konkurs trwa do 17 sierpnia.

Partnerem międzynarodowym Fundacji Sądeckiej w projekcie o nazwie „ŚWIADOME MEDIA" jest Centrum Regionalnych Projektów Eurointegracyjnych z miasta Równe na Ukrainie, z którym do tej pory współpracowano przy organizacji wymian młodzieżowych oraz międzynarodowych konferencji. Należy podkreślić, iż z Ukrainą przez wieki łączyła nas wspólna historia, a dzięki takim inicjatywom, zaangażowaniu dwóch grup uczniów realizacji projektu umożliwi budowanie wzajemnego dialogu kulturowego. Realizacja niniejszego projektu będzie sprzyjała pogłębieniu współpracy i kolejnym wspólnym przedsięwzięciom.

W ramach projektu odbędą się m.in. szkolenia z zakresu rzetelnego dziennikarstwa, nowych form przekazu informacji oraz social media, aby mieć świadomość, jakim narzędziem manipulacji może być informacja dostarczana przez współczesne media.

Projekt odbywał się będzie na terenie Nowego Sącza oraz Krynicy-Zdroju.

Do udziału  projekcie zostanie zaangażowanych 20 uczniów w przedziale wiekowym 14-18 lat (10 osób z Polski, 10 osób z Ukrainy).

Przed wyjazdem na wymianę młodzieżową odbędą się specjalne spotkania przygotowujące do uczestnictwa w warsztatach (poznanie podstaw języka polskiego oraz ukraińskiego , poznanie kulturowe: regionu, miejscowości) oraz w wydarzeniu sportowym „Sztafeta deptaka” w trakcie trwającego w tym czasie Festiwalu Biegowego w Krynicy.

W ramach wymiany młodzieżowej odbywały się będą spotkania, dyskusje, warsztaty, prezentacje, komunikacja elektroniczna pomiędzy partnerami a uczniami, redagowanie informacji na przygotowanym profilu wydarzenia w mediach społecznościowych typu Facebook.

Przy okazji zachęcamy do lektury miesięcznika "Sądeczanin", w którym o współpracy polsko-ukraińskiej nie raz pisaliśmy.

Chcesz wziąć udział w projekcie? Nie czekaj. Weź udział w konkursie i przygotuj pracę pod nazwą „Wspólna historia Polski i Ukrainy”. Na prace czekamy tylko do 17 sierpnia 2017 r. Wyślij ją mailem na adres [email protected] lub tradycyjnie na adres biura Fundacji Sądeckiej: ul. Barbackiego 57, 33-300 Nowy Sącz. Objętość prac i forma zupełnie dowolna. Oceniane będą przede wszystkim zgodność z tematem, poprawne interpretowanie faktów, właściwy dobór materiału, indywidualizm i kreatywność.

Do pracy należy dołączyć Formularz zgłoszeniowy. Do pobrania poniżej:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY do konkursu "Wspólna historia Polski i Ukrainy" - pobierz

KONTAKT:

Fundacja Sądecka
Biuro: ul. Barbackiego 57
33-300 Nowy Sącz
Tel: (18) 475 16 20, (18) 475 16 30
Mail[email protected]
Godziny otwarcia biura: pon-pt 8.00-16.00

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Polsko-Ukraińska Wymiana Młodzieży                                                                                                 Dziękujemy za przesłanie błędu