Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 4 kwietnia. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
15/02/2020 - 17:00

Galeria przy ul. Wąskiej zniszczona! Czy sprawca przyzna się sam?

Jeden z murali tworzących "Galerię przy ul. Wąskiej" został uszkodzony. Czy sprawca będzie miał odwagę cywilną i przyzna się do tego czynu? Jeśli nie, pewnie pomoże monitoring.

Minionej nocy, ktoś umyślnie zniszczył mural przedstawiający wilka, który jest częścią tworzonej galerii przy ul. Wąskiej w Nowym Sączu. Poprosiliśmy o komentarz Mariusza Brodowskiego, autora dzieła, znanego szerzej jako Mgr Mors:

- Zanim dotarliśmy do nagrań z monitoringu, postanowiłem dać szansę osobie, która zniszczyła mural w "Galerii przy ul. Wąskiej" do przyznania się do tego czynu. Wtedy jeszcze myślałem, że do jego zniszczenia, mogło dojść w sposób przypadkowy, np. ktoś mógł o niego się oprzeć i go zahaczyć albo przejeżdżający samochód o dużych gabarytach, zawadzić o płótno. Jednakże jak się później okazało, niestety do dewastacji doszło w sposób umyślny. Mimo tego faktu, podtrzymuję swoją pierwszą myśl i czekam, do najbliższego poniedziałku, na ujawnienie się tej osoby.

Dopytujemy, co się stanie, gdy wandal sam się zgłosi?

- Chciałbym z nim porozmawiać i poznać motywację jego działania. W życiu każdy popełnia błędy. Na pewno taka osoba będzie musiała pokryć koszty naprawy specjalnego płótna, na którym namalowałem mural z wilkiem. Czy coś więcej? To już nie zależy ode mnie. Jednego jestem pewien: jeśli osoba, którą zarejestrowały kamery, nie będzie miała cywilnej odwagi, aby przyjść do mnie i przyznać się do zniszczenia pracy, będzie musiała liczyć się z odpowiedzialną karną za swój czyn.

Do sprawy wrócimy w poniedziałek, czyli po upływie terminu danemu sprawcy przez Mgra Morsa.

Czytaj także: Odjechany pomysł Magistra Morsa. Takiego muralu jeszcze w Nowym Sączu nie byłoNowy Sącz: wilk zawładnął ulicą Wąską. Przekonaj się sam.

(Karol Trojan) [email protected], fot.: Mgr MorsDziękujemy za przesłanie błędu