Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 2 października. Imieniny: Racheli, Sławy, Teofila
26/03/2021 - 20:20

VI Plebiscyt Medyczny: nagrody rozdane! Poznaj laureatki i laureatów

Renata Augustyn, pielęgniarka z NZOZ w Jazowsku (gmina Łącko), Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Femina” w Łącku oraz lek. med. Anna Olech, specjalista chorób wewnętrznych i kierująca NZOZ "PRAXIS" w Nowym Sączu to zwycięzcy VI Plebiscytu Medycznego organizowanego w ramach IX Seminarium „O zdrowiu Sądeczan”, zorganizowanego przez Fundację Sądecką.

W tym roku, podobnie zresztą, jak w poprzednim odbywało się ono, z powodu pandemii koronawirusa, online. Głosowanie w VI Plebiscycie Medycznym odbywało się od 13 do 24 marca. Plebiscyt, mimo pandemii cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Zwycięzcy, którzy dzisiaj w siedzibie Fundacji Sądeckiej odbierali nagrody byli totalnie zaskoczeni, ale szczęśliwi.

Nagrody i dyplomy wręczali redaktor naczelny portalu Sądeczanin.info i miesięcznika Sądeczanin Tomasz Kowalski oraz szef naszego Działu Marketingu, Grzegorz Piechotka.

- Gratujemy wygranej w naszym plebiscycie - mówił do zwycięzców Tomasz Kowalski. – Wy, drodzy Państwo, jesteście, w tej koronawirusowej rzeczywistości na pierwszej linii frontu. Dziękujemy za Waszą gigantyczną pracę. Za to, że jesteście przy pacjentach. I to oni obdarzyli Was ogromnym zaufaniem. To najcenniejsze wyróżnienie.

W VI Plebiscycie Medycznym we wszystkich trzech kategoriach - na trzy sposoby: sms/formularz/kupon zostało oddanych 7294 głosów - w tym głosów ważnych było 7268, nieważnych 26.

W kategorii „Sądecka Przychodnia Przyjazna Pacjentowi” zwyciężył Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej  "Femina" w Łącku, który założyła Ewa Kamińska, położna środowiskowa z 25 – letnim stażem pracy.  Na tę przychodnię pacjenci oddali 520 głosów (w tym 4 głosy nieważne).

- Jest to ogromne  zaskoczenie, a przede wszystkim ogromne wyróżnienie dla NZOZ „Femina”, placówki, którą kieruję – powiedziała Ewa Kamińska, szefowa przychodni, która w naszym plebiscycie zajęła pierwsze miejsce. Wspaniałe uczucie. Jest to wyróżnienie dla całego pracującego w niej zespołu. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy docenili moją przychodnię i oddali na nią głos.

Pani Ewa Kaminśka zajęła też drugie miejsce w kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna.

Szefowa NZOZ „Femina” w Łącku odebrała dyplom oraz pakiet reklamowy wartości 6000 złotych, który będzie realizowany przez media Sądeczanin.

W kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna zwyciężyła Renata Augustyn, magister pielęgniarstwa, specjalista pielęgniarstwa w opiece długoterminowej pracująca w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Jazowsku w gminie Łącko. Na panią Renatę zagłosowało 829 osób. Najlepsza sądecka pielęgniarka była kompletnie zaskoczona, że to właśnie ona uplasowała się w tej kategorii w plebiscycie na pierwszym miejscu.

- Nie wiem, co powiedzieć – mówi Renata Augustyn. – Ogromnym zaszczytem i wyróżnieniem było już dla mnie to, że znalazłam się w gronie kandydatów zgłoszonych do plebiscytu pacjentów. W ogóle nie spodziewałam się takiego obrotu sprawy. Dziękuję wszystkim za oddane na mnie głosy. Pielęgniarstwo jest zawodem, który zawsze chciałam wykonywać. Jest to zawód, który kocham. Zawsze powtarzam: trzeba być sobą i kochać to, co się robi.

Renata Augustyn otrzymała dyplom, nagrodę rzeczową, jak również w formie nagrody materiał promocyjny o wartości 1500 złotych realizowany przez media Sądeczanin. Zwyciężczyni w kategorii Sądecka Pielęgniarka/Położna już po odebraniu nagrody postanowiła ją przeznaczyć na inne charytatywne działanie.

Kto został laureatem w kategorii "Sądecki Lekarz"? - czytaj na następnej stronie TUTAJDziękujemy za przesłanie błędu